Home » Gallery » Aktualijos » Retas ir ypatingas atmosferos reiškinys

Retas ir ypatingas atmosferos reiškinys

Retas ir ypatingas atmosferos reiškinys

 

Vytautas BAGDONAS

Gegužės 9-osios, ketvirtadienio, popietę kai kurių šalies vietovių gyventojai, pažvelgę į dangų, galėjo stebėti gana keistą reiškinį. Kiek tiktai akys užmato, saulės apšviestame mėlyno dangaus skliaute vinguriavo įspūdingai atrodančios lygiagrečiai horizontaliai išsidėstę baltos debesų juostos. Panašios juostos kai kada pastebimos praskridus lėktuvui. Tačiau lėktuvas palieka dangaus žydrynėje tiktai vieną nelabai ryškią ir smulkią baltą juostą, o tą popietę buvo galima suskaičiuoti dešimtis stambių, sodrių ir ryškių juostų. Atrodė, kad kažkas danguje paruošė vagas, panašiai, kaip būna pavasarį išvagojami bulvių ar daržų sodinimui laukai. Dar galėjai prilyginti tuos lygia greta išsirikiavusius debesis į šeimininkių ruošiamą sluoksniuotą pyragą…

Kadangi tokie reiškiniai pasitaiko retai, jie visuomet susilaukia didžiulio tiek visuomenės, tiek ir mokslininkų dėmesio.

Debesų gatvės“ labai aiškiai buvo pastebimos ketvirtadienio popietę maždaug nuo 15 valandos. Ir ne tiktai Utenos rajono gyventojai turėjo progą šį unikalų reiškinį stebėti. Šių eilučių autorius „debesų gatvėmis“ gerėjosi, jas fotografavo ir daugybę nepakartojamų vaizdų užfiksavo būdamas Anykščių rajono Svėdasų seniūnijos Vaitkūnų kaime.

Atkreipiau dėmesį į tai, kad šie įdomūs debesys buvo tiktai vienoje dangaus skliauto pusėje. Kitur aplinkui matėsi įprasti, dažną giedrą dieną pastebimi debesys. Šis neįprastas reiškinys aiškiai matėsi neilgai, gal kokį pusvalandį ar šiek tiek daugiau. Pamažu debesų juostos pradėjo sklaidytis, nykti, blėsti, formuotis į baltus kamuolius, plaukti dangumi, prarado ryškumą, unikalumą ir neįprastą išvaizdą.

Ne vieną dešimtmetį nesiskirdamas su foto aparatu, esu užfiksavęs ir pačių įvairiausių, įmantriausių formų, įspūdingiausių debesų. Tačiau „debesų gatves“ išvydau ir jas užfiksavau vienintelį ir pirmą kartą.

Keletą nuotraukų pateikiu ir „Utenos apskrities žinių“ skaitytojų dėmesiui.

dsc_0382

Vytauto Bagdono nuotraukos

dsc_0387

dsc_0419

1077 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Comments 2 komentarai

  1. profas parašė:

    Tai tik bandymas daryti balta dangu,naudojant is lektuvu purskiama chemija.Netoli UTENOS yra iranga,naikinanti sia chemija,ir delto tos juostos buvo neiilgai ir dingo…Tai ir viskas.O dangus buvo toks,nes jis buvo veikiamas is palydovu H.A.A.R.P sistem.

  2. Rimas parašė:

    O tai kodėl pavyzdžiui tokių juostų nebūna kituose miestuose?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.