Home » Gallery » Verslas » Debeikių paukštyno savininkas – apie laukinį kapitalizmą ir nesąžiningą konkurenciją

Debeikių paukštyno savininkas – apie laukinį kapitalizmą ir nesąžiningą konkurenciją

Debeikių paukštyno savininkas – apie laukinį kapitalizmą ir nesąžiningą konkurenciją

Daiva ČEPĖNIENĖ

„Lietuvos ūkis smunka žemyn ir labai stipriai, o pas mus egzistuojanti santvarka prilygsta laukiniam kapitalizmui“, – kategorišku pastebėjimu pradėjo pokalbį Debeikių seniūnijos (Anykščių r.) paukštininkystės ūkio savininkas Vladislovas Tamošiūnas. Pašnekovas prieš 25 metus nusipirko buvusio kolūkio kiaulių komplekso pastatus, kurie užima daugiau nei 5 000 kvadratinių metrų, pritaikė juos laikyti paukščius, įregistravo ūkį. Didžioji dalis kapitalo, anot ūkio savininko, asmeninės lėšos, taip pat pasinaudota ir Europos Sąjungos parama. Po 1990-ųjų, privatizavus buvusių kolūkių, tarybinių ūkių turtą, pradėjo kurtis daug privačių ūkių, žemės ūkio bendrovių. Tuomet, pasak ūkininko, žmonės dar griebėsi žemės ūkio veiklos, susipirko techniką, bet dabar nemažai jų žlugę. „Lietuvos valstybei žemdirbiai nerūpi. Smulkus verslas žlugdomas“, – įsitikinęs pašnekovas.

Nežino, ką patarti

Pagal specialybę ūkininkas V. Tamošiūnas yra energetikas. Bet, kaip tikino, labai norėjo sukurti verslą, būti savo padėties šeimininku, tapti fermeriu. Ūkininkas konsultavosi, bendradarbiavo su mokslininkais ne tik iš Lietuvos, paukštininkystės ūkyje buvo atliktas ne vienas mokslinis bandymas, tyrimas. Semdamasis žinių iš įvairių šaltinių V. Tamošiūnas sužinojo, kad Anglijoje yra išrasta mėsinių kalakutų veislė, kurie, šeriami balansuotais pašarais, užauga iki 40 kilogramų svorio. „Parsisiunčiau kiaušinių, išperinome kalakučiukų ir tada daug kas pasigavo šią mano idėją auginti mėsinius kalakutus. Į verslą investavau 25 metus savo gyvenimo, o kiek teko investuoti pinigų – nesuskaičiuosi“, – pasakojo V. Tamošiūnas. Dabar paukštininkystės ūkyje dirba šeima, sezono metu dar 3 samdomi darbuotojai. Neretai jauni žmonės, ketinantys imtis ūkio veiklos, ūkio savininko paklausia, kaip pradėti paukštininkystės verslą, kreipiasi konsultacijų. Tačiau V. Tamošiūnas teigia iki dabar nežinantis, kaip teisingiau patarti. „Ar eiti spekuliantų keliu, nes tai yra žymiai paprasčiau, ar eiti pažangiu vargo keliu, kurį praėjau ir aš. Sukūriau 3 darbo vietas, moku mokesčius. Tik klausimas: apsirikau ar neapsirikau visa tai darydamas?“ – retoriškai klausė pašnekovas.

<…>

Visą straipsnį skaitykite šeštadienio „ Utenos apskrities žiniose.“ 

img_0083

Paukštinininkystės ūkio savininkas Vladislavas Tamošiūnas / Daivos Čepėnienės nuotraukos

dsc_0395

Ūkyje taip pat auginama ir apie 10 000 vištų

dsc_0365

Per metus pirktinių pašarų auginamiems paukščiams lesinti ūkyje sunaudojama dešimtimis tonų

dsc_0376

Pasak V. Tamošiūno, lietuvišką kiemą puošia graži žmona, žirgas, kalakutas ir višta

dsc_0385

dsc_0368 dsc_0373

771 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Comments (1)

  1. ULA parašė:

    Šaunuolis ūkininkas Vladislovas Tamošiūnas, pusę Lietuvos aprūpina paukščiais: vištomis, kalakutais, kalakutų skerdiena.
    Didžiausios sėkmės šiam nuostabiam, darbščiam Žmogui, tikram Ūkininkui

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.