Home » Gallery » Aktualijos » Į besiganančias avis įsisuko vilkai

Į besiganančias avis įsisuko vilkai

Į besiganančias avis įsisuko vilkai

Pastaruoju metu Utenos rajone ypač suaktyvėję vilkai ėmė puldinėti ganyklose besiganančias avis. Kuktiškių seniūnijoje vilkai papjovė dvi avis, Utenos ir Tauragnų – paguldė po vieną avį, Daugailių seniūnijoje patiesė net aštuonias avis.
Utenos rajono savivaldybėje yra sudaryta komisija medžiojamų gyvūnų padarytai žalai įvertinti ir apskaičiuoti. Žala už papjautus ūkinius gyvūnus atlyginama tik tuo atveju, jei jų savininkai taiko apsaugos priemones. Ganykla, kurioje ganosi avys ar kiti naminiai gyvūnai, turėtų būti aptverta ne žemesniu nei 1,1–1,2 metro aukščio elektriniu aptvaru, elektros įtampa turi būti nuolat įjungta ir tikrinama.

„Žmonės patys turi pasirūpinti gyvūnų apsauga. Nakčiai geriausia avis suvesti į tvartą, o jas į ganyklą išvesti tik įdienojus, – sakė Utenos rajono savivaldybės administracijos Kaimo ir bendruomenių reikalų skyriaus vedėja Raimonda Jankauskienė. – Tauragnų seniūnijoje 7 val. ryto į ganyklą išvedusi avis ūkininkė netrukus vieną jų rado sudraskytą, nes išalkę vilkai aukų tyko nuo pat ankstyvo ryto.“
Kaip reikėtų elgtis radus ganykloje vilkų sudraskytą naminį gyvūną? Papjauto gyvūno savininkas nedelsdamas turi skambinti seniūnijos seniūnui ir veterinarijos gydytojui. Seniūnas iškart informuoja savivaldybės komisiją, kuri atvyksta į vietą užfiksuoti fakto ir surašo vietos apžiūros aktą. Nereti atvejai, kai nukentėjusių nuo vilkų gyvūnų šeimininkai apie tai praneša tik po kelių dienų, taip apsunkindami vilkų padarytos žalos nustatymą.
„Svarbu, kad visi ūkinių gyvūnų laikytojai informuotų apie vilkų papjautus gyvūnus, nes nuo to priklauso, kiek bus leista sumedžioti vilkų“, – pabrėžė R. Jankauskienė.
Pernai Utenos rajone vilkai papjovė 30 avių, 14 ožkų ir 2 veršelius. Gyvulių laikytojams sumokėta 3151 euro parama.

Utenos r. savivaldybė administracija

vilkai

938 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.