Home » Protakos » Naujas laisvadienių žaidimas kviečia

Naujas laisvadienių žaidimas kviečia

Naujas laisvadienių žaidimas kviečia

Įdomūs žmonės tie lietuviai: arba labai sėslūs, arba didžiai „judantys“. Pirmieji žino viską apie savo artimąją aplinką ir po truputėlį tampa egocentriški, kiti gi – koks gražus užsienis ir tolsta nuo gimtinės grožio sampratos… O ji tikrai nepažinta ir unikali. Lietuvoje daugiau kaip 400 medžių yra „suskaičiuoti“ Valstybės saugomų gamtos paveldo objektų sąraše. VSTT prie Aplinkos ministerijos siūlo šią vasarą susipažinti su 25 iš jų ir dalyvauti kelionių žaidime „Aplankyk 25 įspūdingiausius medžius“. Šis žaidimas vyks iki rugsėjo 10 d. Jo dalyviai turės rasti į sąrašą įrašytą medį ir atvykę prie jo pasižymėti savo mobiliajame telefone. Aplankę visus 25 įspūdingiausius medžius ir tai pažymėję, keliautojai gaus prizo kodą, pagal kurį pasirinks prizinę knygą – „Medžiai“ arba „Lietuvos saugomos teritorijos“.

Šių į žaidimą įtrauktų 25 medžių sąrašą sudarė VSTT ekspertai. Tai Adamavo ąžuolas, Ąžuolai Dvyniai, Ąžuolo ir pušies draugystė, Dabulevičių maumedis, Didžioji tuja, Dubravos Dvyniai, Dusetų vinkšna, Glitiškių ąžuolas, Kalnelio daugiakamienė pušis, Karvelių ąžuolas, Lampėdžių liepa Gražuolė, Liepa Motinėlė, Liškiavos liepa, Lūžgalių ąžuolas, Meškėnų liepa, Mingėlos ąžuolas, Papilės penkiolikakamienė liepa, Pušys Sesės, Raganos uosis, Raganų eglė, Rumšiškių miško pušis, Salantų kaštonas, Stelmužės ąžuolas, Varniškių II ąžuolas ir Vartelių liepa. Visai nemaža dalis medžių – Utenos apskrities teritorijoje.

Pasak VSTT direktoriaus Alberto Stanislovaičio, bene labiausiai žmonėms yra žinomas seniausias Lietuvos medis – Stelmužės ąžuolas, kuriam jau per tūkstantį metų. Daugelis prie jo yra ir buvę, bet turbūt retas matė kitus įspūdingus augalus.

Paruošė Dalia Savickaitė

389 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.