Home » Kultūra » Lietuviškos muzikos lobynas Anykščiuose

Lietuviškos muzikos lobynas Anykščiuose

Lietuviškos muzikos lobynas Anykščiuose

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Angelų muziejuje–Sakralinio meno centre (Vilniaus g. 11) antrasis festivalio „Muzikos savaitgaliai Anykščiuose“ koncertas „Lietuviškos muzikos lobynas“.

Dalyvauja – Kauno styginių kvartetas. Karolina Beinarytė – Palekauskienė (smuikas), Aistė Mikutytė (smuikas), Eglė Lapinskė (altas), Saulius Bartulis (violončelė).

Bilieto kaina – 4 Eur; studentams, pensininkams – 2 Eur; moksleiviams – nemokamai.

Kauno styginių kvartetas yra vienas svarbiausių klasikinės muzikos ansamblių Kaune. Miesto taryba kvartetą remia nuo 1988 metų. Per daugiau nei 35 gyvavimo metų ansamblis surengė virš 2200 koncertų visoje eilėje salių ir festivalių Lietuvoje, reprezentavo aukštą Lietuvos kamerinio muzikavimo kultūrą užsienyje (Suomijoje, Norvegijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Šveicarijoje, Čekijoje, Argentinoje, Čilėje, Danijoje, Ukrainoje).

Per 35 metus kvartetas savo repertuare sukaupė daugiau kaip 350 kūrinių – nuo klasikų bei XIX ir XX a. kompozitorių iki šiuolaikinių opusų. Kauno styginių kvartetas yra atlikęs daugybę lietuvių autorių, o ypač kauniečių kompozitorių, su kuriais bendradarbiauja jau daugelį metų, kūrinių premjerų. 2008 m. už šiuolaikinės muzikos populiarinimą Kauno styginių kvartetui įteiktas metų apdovanojimas “Tikra muzika”, 2009 m. už lietuvių kompozitorių muzikos propagavimą Lietuvoje ir užsienyje ansamblis paskelbtas “Įsimintiniausiu Kauno kūrybiniu kolektyvu”, o 2012 m. už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui kvartetui paskirta Lietuvos Respublikos Vyriausybės premija.

Kauno styginių kvartetas koncerte paminės patriarcho Juozo Naujalio gimimo metines, atlikdami gerai jo žinomą Svajonę styginių kvartetui, bei Noktiurną fortepijonui, aranžuotą styginių kvartetui. Šįmet sukanka 150 metų, kai gimė ši iškili ir Lietuvai itin svarbi asmenybė, tad koncerte skambės ir kitų lietuvių kompozitorių kūriniai vienaip ar kitaip susiję su Juozo Naujalio kūryba. Kvartetas taip pat atliks Eduardo Balsio styginių kvartetą, paminėdami šio kompozitoriaus šimtąsias gimimo metines. Taip sutapo, kad tais pačiais metais yra puiki proga išskirtinai pagerbti du žymius menininkus. Tai reikšmingas įvykis, nes E.Balsio (1919 – 1984) muzika išsiskiria menine verte, yra įtaigi, žavinti polėkiu bei temperamentu. Kompozitorius, 7 -ojo dešimtmečio stilistinio lūžio lyderis, turėjęs didžiulės įtakos lietuvių postalininiam muzikos atsinaujinimo procesui, priskiriamas nuosaikiems modernistams. Styginių kvartetas parašytas kompozitoriaus stiliaus formavimosi laikotarpiu. Įtakos turėjo klasikinė ir romantinė muzika, taip pat tuomet privalomas folklorinis stilius, kurio poveikis akivaizdus styginių kvartete.

Programa skirta J.Naujalio 150-osioms ir E.Balsio 100-osioms metinėms paminėti „Lietuviškos muzikos lobynas“

Juozas Naujalis. Noktiurnas.

Giedrius Kuprevičius. Vasaros naktis su Naujaliu

Vidmantas Bartulis. Tyliai Naujalis kalbina Vištelį

Eduardas Balsys. Styginių kvartetas

Adagio. Allegro molto ed agitato

Vivace

 Adagio molto cantabile

Allegro con brio

Juozas Naujalis. Svajonė

2019-06-28-festivalis-ii-konc

481 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.