Home » Nelaimės » Mirė medžio ir akmens skulptūrų kūrėjas, gydytojas homeopatas, netradicinės medicinos žinovas

Mirė medžio ir akmens skulptūrų kūrėjas, gydytojas homeopatas, netradicinės medicinos žinovas

Mirė medžio ir akmens skulptūrų kūrėjas, gydytojas homeopatas, netradicinės medicinos žinovas

Liepos 7 d. netekome Vytauto Biknerio gydytojo, homeopato, parapsichologo, netradicinės medicinos žinovo, tautodailininko ir Molėtų rajono tautodailininkų draugijos pirmininko, medžio ir akmens skulptūrų kūrėjo, tapytojo, fotografo, eiliuotojo, gėlininko, bitininko… patrioto, aktyvaus Lietuvos Sąjūdžio nario.

 Alvydo Balandos nuotrauka

Vytautas Bikneris gimė 1939 m. Tauragėje. Per ilgus metus Molėtų kraštas, į kurį gydytojas atvyko baigęs medicinos studijas ir gavęs paskyrimą, tapo jam taip pat brangus kaip ir gimtoji Tauragė. Tėvo – Vokietijoje gimusio prūso ir su lietuve mergina šeimą sukūrusio – Vytautas neteko vos sulaukęs keturiolikos. Vaikystėje išgyventa dar viena skaudi netektis – per karą nukritus bombai žuvo jo vyresnė sesuo ir jaunesnis broliukas. Tauragė Vytautui suteikė ir pirmąsias meno pamokas – jis dažnai eidavo žiūrėti, kaip iš medžio skulptūras drožia liaudies meistras Antanas Bagdonas. Kokią profesiją pasirinkti, taip pat nuspręsta gimtinėje, bendraujant su seneliu, mamos tėčiu – felčeriu, kuris labai domėjosi gydymu vaistažolėmis, tad anūką mokė pažinti žoles. Didžiausią susidomėjimą gydytojo praktikoje pelnė domėjimąsis homeopatija, kurios tobulumą pasiekdavo gydydamas ligos priežastis. Domėjosi ir netradiciniais gydymo būdais, palaikydamas glaudžius ryšius su netradicinę mediciną propaguojančiais žmonėmis Estijoje ir Latvijoje, Rusijoje ir Vokietijoje, savarankiškai taikydamas adatų terapiją, pasitelkdamas į pagalbą virgules. Jis buvo Lietuvos homeopatų asociacijos viceprezidentas, Kaune įsikūrusios refleksoterapeutų draugijos narys.

Atstatęs seną Lėlių kaimo vandens malūną ant mažo akmenuoto Gomenos upelio, kurio vanduo iš aukščio krisdamas grodavo krioklio muziką, o vandens šokiu galėjai grožėtis pro stiklinę verandos sieną, kurioje stropiai prižiūrima vešėjo 280 rūšių kaktusų kolekcija. Malūno gyventojas Vytautas dažnai sulaukdavo svečių: vieni vaizdingame gamtos kampelyje įkurtoje sodyboje ieškodavo menininko, kiti – gydytojo, treti – įdomaus pašnekovo, protingo, apsiskaičiusio žmogaus. Malūno sodyboje inkų tradicijas kosmoso modelis ir didingomis dvylikos mėnesių skulptūromis kviečiantis kalnelis ir įvairiais retais augalais, akmens, medžio figūromis papuoštos lauko bei vidaus erdvės. Viskas, įskaitant ir tvirtus, ornamentais puoštus baldus, čia sukurta šeimininko rankomis. Ant verandos sienos V. Biknerio pieštų portretų galerija. Visi šie veidai įžiūrėti akmenų raštuose. Ir medyje tarsi savaime dėliojasi raštai, veidai, figūros. Žinomo menininko tapybos, drožybos, monumentaliosios skulptūros darbų, kryžių yra Lietuvoje, Vokietijoje. Skulptorius yra sukūręs du koplytstulpius mokytojams tremtiniams, pastatytas Bijutiškyje ir Čiulėnuose (Molėtų r.). Nuo 1974 metų kūryba eksponuota rajoninėse, zoninėse, respublikinėse parodose, bet ir Vokietijoje, Australijoje, Baltarusijoje, Estijoje ir kitur. Yra dalyvavęs ne viename liaudies meistrų akmens kalėjų, medžio drožėjų plenere. Tautodailininkas ne kartą yra tapęs rajono dailės ir fotografijos premijų nominantu. Personalinės parodos surengtos Molėtuose, Kaune, gimtajame Tauragės krašte. Utenos apskrities tautodailininkų konkursinės kūrybos darbų parodoje „Aukso vainikas“ už darbus kryždirbystės srityje buvo paskirta trečioji vieta.

Jis buvo gamtos vaikas. Tokiu, kuriam nesvarbūs žmogaus metai, socialinė padėtis, kilmė, bet kur kas svarbesni vidiniai pasauliai. Geriausiai Vytauto Biknerio gyvenimą aspindi drožinys „Kova“, kuriame pavaizduotas gydytojas, traukiantis ligonį iš mirties gniaužtų…“

Tautosakos Vartai.lt/ Vytautas Bikneris

Molėtų rajono tautodailininkų draugija

2504 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Comments (1)

  1. Halina parašė:

    Kai surasti kontaktus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.