Home » Gallery » Aktualijos » Bažnyčiose – policijos priminimai saugotis sukčiavimų ir vagysčių

Bažnyčiose – policijos priminimai saugotis sukčiavimų ir vagysčių

Bažnyčiose – policijos priminimai saugotis sukčiavimų ir vagysčių

Utenos Kristaus Žengimo į dangų ir Utenos Dievo apvaizdos bažnyčiose vykusiose mišiose dalyvavę policijos pareigūnai priminė senjorams, kaip apsisaugoti nuo sukčiavimo, smurtinių nusikaltimų ir kišenvagysčių, kurių aukomis dažniausiai tampa pagyvenę žmonės.

Bendruomenės pareigūnė Daiva Maselskienė atkreipė visuomenės dėmesį, kad telefoniniai sukčiai aktyvėja ir suranda naujų apgaulės būdų. Š. m. sausio-birželio mėnesiais Utenos rajone užregistruota 14 sukčiavimo atvejų. Pagrindiniai sukčiavimo būdai – tai pranešimai apie nelaimes, į kurią pateko artimas žmogus, pranešimai apie laimėtą piniginį prizą, grąžinamas mokesčių permokas ir pensijų nepriemokas, lankymasis namuose prisistatant įvairių institucijų darbuotojais. Siekiant išvengti sukčiavimo atvejų ir nenukentėti nuo sukčių, pareigūnė patarė gyventojams neskubėti vykdyti skambinančiojo prašymų. Paprašyti skambintojo Jums paskambinti vėliau, rasti pasiteisinimą, kad laimėtumėte laiko susivokti, kas vyksta. Nepriimti jokių sprendimų vieniems, paskambinti giminaičiams, artimiesiems, nueiti pas kaimynus, paaiškinti situaciją ir paprašyti pagalbos. Jokiu būdu neatskleisti skambinantiems asmenims savo vardo, pavardės, asmens kodo ir konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų, gyvenamosios vietos adreso. Susirinkti kuo daugiau informacijos apie ateinatį žmogų, paprašyti darbuotojo pažymėjimo, paklausti jo vardo pavardės, pareigų, kontaktų, viršininko telefono numerio. Jei kilo įtarimas, neįsileisti įtartino asmens į namus. Policija, banko atstovai, pašto darbuotojai, niekada nesprendžia iškilusių piniginių problemų, nevykdo jokių su pinigais susijusių operacijų nei telefonu nei atvykus į namus. Jeigu kyla nors menkiausias įtarimas, kad skambina sukčius, nedelsdami pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.

Atkreiptas senjorų dėmesys į tai, kad senjorai turi būti budrūs, saugoti savo turtą nuo ilgapirščių. Per šių metų pirmąjį pusmetį Utenos rajone užregistruota 9 viešosios tvarkos pažeidimai, 63 vagysčių atvejai. Senjorams patariama viešose vietose rankines laikyti užrakintas, pinigines, telefonus, asmens dokumentus laikyti atskirai nuo rankinių (atskirose drabužių vidinėse kišenėse), nesinešioti daug grynųjų pinigų, vengti juos demonstruoti viešumoje. Itin budriems reikia būti prekybos centruose, turgavietėse, dėvėtų drabužių parduotuvėse, kur galimos didelės žmonių spūstys, siekiant išvengti vagysčių atvejų.

1 4 5 7 2 3

849 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Comments (1)

  1. Julija parašė:

    Gerai, kad įspėja apie tokius dalykus.. ypač senjorus, kurie labiausiai nuo to nukenčia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.