Home » Gallery » Aktualijos » Pasivažinėjimas po Molėtus – praėjusio šimtmečio automobiliai, kepti koldūnai ir „pamesti“ žvejo batai

Pasivažinėjimas po Molėtus – praėjusio šimtmečio automobiliai, kepti koldūnai ir „pamesti“ žvejo batai

Pasivažinėjimas po Molėtus – praėjusio šimtmečio automobiliai, kepti koldūnai ir „pamesti“ žvejo batai

Kristina SAKAITĖ

Lietuvos etnokosmologijos muziejus yra turbūt vienas žinomiausių lankomų objektų Molėtų rajone, dešimtmečius neprarandantis populiarumo. Tačiau pusiaukelėje tarp Vilniaus ir Utenos turistai užtrunka ne vien dėl jo. „Pasakykite, kiek laiko norite praleisti rajone – galiu sudėlioti ir dienos, ir trijų dienų maršrutą“, – sako Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro (TVIC) direktorė Daiva Kulienė. Trumpam pakilę, nors ir neakivaizdžiai, iki žvaigždžių etnokosmologijos muziejuje, keliautojai gali nusileisti ant žemės ir, profesionalų prižiūrimi, išsikepti delno dydžio koldūnų Balninkuose, leistis į žygį po Labanoro girią su „Stirnelės viensėdžio“ šeimininku, apsigyventi Robinzono saloje Bebrusų ežere – tik su valtimi ir meškere arba sekti istorijos ir kultūros pėdsakais Alantos dvare ir Videniškių vienuolyne.

Turistų nesuskaičuoja

„Keliautojų poreikiai keičiasi. Prieš 10 metų įmonės daugiau baliavodavo, o dabar labiau suaktyvėjo pažintinės kelionės. Keliautojai nori atrasti gamtinius takus, pamatyti kultūrinį istorinį paveldą. Stovyklavietės vėl populiarios, jas dažniau renkasi jaunimas, kempingus – užsieniečiai, kaimo turizmo sodybas – latviai, lietuviai. Turime du regioninius parkus, tad atvykusieji neaplenkia gamtinių objektų“, – pasakoja Molėtų TVIC direktorė. Pasak D. Kulienė, visų į rajoną užklystančių turistų suskaičiuoti neįmanoma, tačiau apie jų skaičių galima orientuotis pagal atvykstančių į muziejus lankytojų duomenis. Tarp muziejų absoliutus rekordininkas jau minėtas Lietuvos etnokosmologijos muziejus, kasmet priimantis apie 50 tūkst. turistų. Ypač į žvaigždes pamėgo dairytis latviai, Molėtų rajoną gausiai lankantys žydai. Labanoro regioniniame parke prie Asvejos piliakalnio kasmet apsilanko apie 20 tūkst. lankytojų. „Bėda ta, kad nėra patvirtintos metodikos, kaip turime suskaičiuoti turistus. Pvz. į mūsų centrą 2018 m. pasikonsultuoti užsuko apie 7 tūkst. lankytojų. O kaip sužinoti, kiek žmonių užlipo į Mindūnų apžvalgos bokštą, jeigu ten niekas neskaičiuoja? Tačiau mes jaučiame, kad Molėtų kraštas lankomas. Kad ir iš sodybų užimtumo – pabandykite surasti vasarą laisvą vietą. Savaitgaliais beveik visos sodybos 100 proc. užpildytos. Būna, kad ketvirtadienį ar penktadienį mums į centrą skambina žmogus ir prašo paieškoti laisvų vietų, bet nerealu tikėtis surasti vietą nakvynei užsisakius prieš dvi dienas“, – sakė D. Kulienė.

Nauji objektai

Jau pažįstantiems Molėtų kraštą šiemet teks koreguoti kelionės maršrutą. Vienas iš naujausių lankomų objektų – Molėtų technikos muziejus, kuriame beveik pusantro šimto transporto technikos eksponatų. Iki šiol visa tai buvo privačiomis lėšomis sukaupta verslininko kolekcija, nelabai prieinama pašaliniams. Nuo gegužės pabaigos šeimininko aistrą restauruoti antikvarinius automobilius ir gautą rezultatą gali įvertinti ir lankytojai. Angaruose Giedraičių sen.,Tumenčiznos k. be žiguliukų, volgų, zaporožiečių, įvairių markių motociklų, autobusų, dviračių galima pamatyti senų audio ir radijo aparatų, kitų XX amžiaus įdomybių. Muziejus kasdien dar nedirba, tačiau šeštadieniais lankytojai senosios technikos mėgėjai laukiami.

Kalbėdama apie naujoves mieste, D. Kulienė pasiūlo išbandyti naująjį taką aplink Pastovio ir Pastovėlio ežerus, trasa siekia apie 5 km. Pėsčiųjų takai baigti tvarkyti šiais metais, nusprendę pasivaikščioti ras įvairiose vietose išsibarsčiusius vaikų žaidimų aikštelę su didele čiuožykla „Tarzanke“, lauko batutu, stacionariais gultais, treniruokliais. Naujausias objektas-eksponatas, ypač asmenukių mėgėjams – skulptūra „Žvejo batai“ prie Pastovio ežero fontano. Tiksliau, atidengta dalis planuojamos kompozicijos, kurią kuria du menininkai. Šalia metalo plastikos menininko kalvio Andriaus Janulio sukurtų žvejo batų, į kuriuos galima įsilipti, turėtų atsirasti žuvies skulptūra. Kompoziciją papildys ir milžiniška plūdė, sukurta molėtiškio skulptoriaus Vido Stepanavičiaus.

 

<…>

 Visą straipsnį skaitykite šeštadienio „Utenos apskrities žiniose.“ 

 

dsc_0021

Pramogų kompleksas „Dubingių žirgynas“ / Kristinos Sakaitės nuotraukos 

dsc_1180

Lankomiausias  Molėtų rajone – Lietuvos etnokosmologijos muziejus

dsc_1145

Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Daiva Kulienė 

dsc_0164

Nuo gegužės mėn. lankytojus priima Molėtų technikos muziejus

dsc_0363-copy 

Alantos dvaras

dsc_1174

dsc_0428-copy dsc_0426-copy dsc_0430-copy

dsc_1176 dsc_1179 dsc_1177 dsc_1185 dsc_1196 dsc_1208 dsc_1209 dsc_1216 dsc_1235 dsc_0034 dsc_0072 dsc_0083 dsc_0123 dsc_0153 dsc_0164 dsc_0167 dsc_0196 dsc_0200

 

1883 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.