Home » Nusikaltimai » Tariamą skolą bandęs susigrąžinti profesinės mokyklos moksleivis bus teisiamas dėl turto prievartavimo

Tariamą skolą bandęs susigrąžinti profesinės mokyklos moksleivis bus teisiamas dėl turto prievartavimo

Tariamą skolą bandęs susigrąžinti profesinės mokyklos moksleivis bus teisiamas dėl turto prievartavimo

2018 m. lapkričio mėn. į Utenos apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą kreipėsi vienas iš Utenos regioninio profesinio centro moksleivių su pareiškimu, kad iš jo yra atiminėjami pinigai. Policijai pradėjus ikiteisminį tyrimą buvo nustatyta, kad 2018-11-30 apie 11.00 val. kitas Utenos regioninio profesinio mokymo centro moksleivis (D. B.), neturėdamas teisėto pagrindo, panaudodamas prieš nukentėjusįjį J. G. fizinį murtą, vertė sumokėti 200 Eur už galimai pavaišinimą narkotinėmis medžiagomis (kanapėmis).

Moksleivis buvo persekiojamas nuo 2018 m. liepos mėnesio, grasinimų sulaukdavo telefonu ir susitikimų įvairiose Utenos miesto vietose metu, o 2018-12-05 apie 18.00 val. Aukštaičių g. 7 buvo priverstas pasirašyti raštelį dėl tariamos skolos. Skriaudėjas nukentėjusįjį pasivedė į nuošalią vietą šalia Utenos regioninio profesinio mokymo centro bendrabučio ir padiktavo tekstą, neva J. G. skolingas jam 200 eurų. Nukentėjusiajam atsisakius vykdyti jo reikalavimus, kumščiu sudavė į veidą.

Surinkus pakankamai įrodymų dėl šios nusikalstamos veikos padarymo įtariamasis buvo sulaikytas. Įtariamajam pareikštas įtarimas dėl turto prievartavimo, už šią sunkią nusikalstamą veiką numatyta bausmė iki 8 m. laisvės atėmimo.

Be to, atliekant kratą įtariamojo D. B. gyvenamojoje vietoje Utenos AVPK Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai rado nedidelį kiekį narkotinių medžiagų. D. B. pareikštas dar vienas įtarimas pagal LR BK 259 str. 2 d.

2019 m. liepos mėn. ikiteisminis tyrimas buvo baigtas. Utenos rajono apylinkės prokuratūra, kuri ikiteisminį tyrimą kontroliavo, perdavė bylą teismui. Toliau įtariamojo veiksmus vertins teismas.

Parengta pagal Utenos VPK informaciją

597 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.