Home » Gallery » Verslas » Kaime verslą pradėjęs uteniškis kuria unikalią medžiagą

Kaime verslą pradėjęs uteniškis kuria unikalią medžiagą

Kaime verslą pradėjęs uteniškis kuria unikalią medžiagą

Kristina SAKAITĖ

Pasaulyje žinomų prekių vardų gamintojai medžiagos savo gaminiams – 100 tūkst. eurų kainuojantiems laikrodžiams, automobilių detalėms, vienetiniams peiliams, papuošalams – atsiveža iš Vilkablauzdės. Išskirtinio dizaino kompozitą gaminantis uteniškis Ovidijus Jučius teigia, kad jo produkcija išskirtinė ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. „Mūsų medžiaga šiandien unikali, ir jeigu būsime pakankamai greiti ir neleisime konkurentams užbėgti už akių, gal kas nors ir išeis. Kiekvienas mūsų esame išradėjas, bet reikia truputį pasistengti“, – sako 33-ejų verslininkas.

Lietuvoje – tik vienas užsakovas

Kompozitinė medžiaga susideda iš kelių produktų, pagrindinę dalį sudaro anglies pluoštas, taip pat naudojama epoksidinė derva ir tam tikros medžiagos pigmentacijai. Anksčiau O. Jučiaus darbas buvo susijęs su automobilių kūrimu ir gamyba, tačiau, kaip pats sako, atėjo laikas, kai reikėjo naujų iššūkių. Nuo studijų laikų domėjęsis medžiagų technologijomis, sugalvojo klientams pasiūlyti šiek tiek daugiau, nei buvo siūloma iki šiol. „Standartinis anglies pluoštas, kaip lengva ir stipri medžiaga, naudojamas daug metų, bet yra ganėtinai visiems atsibodęs. Esame išskirtiniai, nes sukūrėme ir pasiūlėme kitokius raštus, kai kuriuos jų patentuojame. Niekas daugiau pasaulyje nesiūlo tokios medžiagos. Koncentruojamės į vizualinį aspektą, mūsų dizainai sukurti pagal pačių receptūras“, – pasakojo nišą verslui radęs O. Jučius. Pusmetį vykdęs individualią veiklą, pasikonsultavęs su Utenos verslo informacijos centro specialistais, prieš mėnesį užregistravo įmonę. Kol kas uždarojoje akcinėje bendrovėje „Tamsioji medžiaga“ darbuojasi su broliu Mantu, tačiau neabejoja, kad didinant gamybą jau po metų įmonės darbuotojų skaičius išaugs iki 10-ties. 99 proc. Vilkablauzdėje pagamintos medžiagos eksportuojama, Lietuvoje įmonė turi tik vieną klientą. Pašnekovas sako, kad beveik nėra tokios pasaulio šalies, kur nėra išsiuntę savo medžiagų – užsakovų yra Europoje, Šiaurės Amerikoje, Pietų Amerikoje, Kanadoje

Dvigubins gamybos apimtis

Grįžusiam iš Vilniaus, kur dirbo keletą metų, ir pradėjusiam verslą už 8 km nuo Utenos esančiame kaimelyje, uteniškiui, arba tiksliau – klykiečiui, tai neatrodė per daug nuošali vieta startui. Kaime, kaip ir didmiestyje, yra savų privalumų ir trūkumų. Apsisprendęs keisti darbo vietą, negalvojo apie užsienį. „Neturiu tokių ambicijų. Nesuprantu pagrindo tokioms kalboms, kai sakoma, kad čia nėra galimybių užsidirbti. Lietuva yra puiki šalis dirbti ir užsidirbti. Galbūt sandėlio darbuotojo užmokestis Utenoje ir Londone skiriasi n kartų, tačiau programuotojo – tik 30 proc., bet ir išlaidos užsienyje bus 70 proc. didesnės. Manau, geras pavyzdys yra Vilnius, kurį pagal gyvenimo kokybę galima lyginti su bet kuria Europos sostine“, – tvirtą poziciją šiuo klausimu išsako pašnekovas.

Buvusias kolūkio dirbtuves Vilkablauzdėje, kuriose įkūrė gamybines patalpas, anot verslininko, teko apsitvarkyti. Šis „apsitvarkymas“ kainavo beveik 30 tūkst. eurų, mažiau investuoti teko į senus rusiškus įrengimus – presą, pjaustymo, šlifavimo stakles. Šiuos įrengimus patys pritaikė savo reikmėms.

Vilkablauzdėje veikiančiame gamybos ceche per mėnesį sunaudojama apie 500 kv. m anglies pluošto, įmonės apyvarta per mėnesį siekia 200 tūkst. Eur.

Jaunos įmonės vadovas apie perspektyvas kalba optimistiškai: per metus planuoja padvigubinti gamybos apimtis, ateityje pakeisti įrangą profesionalia. „Mes esame pirminėje stadijoje, dar laukia ilgas kelias, kurį turime nueiti, tačiau likti toje pačioje vietoje tikrai neplanuojame. Ateityje norėtume gaminti ne tik medžiagą, bet pateikti klientams visą paketą – detales, kurias jie naudotų savo gaminiams“, – sakė Ovidijus Jučius.

Verslas kaime

Kaimo vietovėse verslininkai įmones dar kuria nenoriai, nes darbuotojų paieška tampa ne mažesniu iššūkiu, o kartais ir gamybos stabdžiu. O. Jučius sutinka, kad prireikus daugiau darbuotojų prisikviesti jų į kaimą, nebus lengva. Vietinių, norinčių ar galinčių dirbti, beveik nėra, o važinėti iš miesto daugeliui dar atrodo per toli, nors atstumas įveikiamas per 15 min., kai tuo tarpu didmiestyje žmonės į darbą važiuoja valandą ir daugiau. Paklaustas, kas kėlė didžiausias abejones imantis verslo, pašnekovas sako, kad abejonių visada yra: „Kartais atsikeli ryte ir galvoji, kam reikėjo šitą daryt? Nes būna visko: ir klientai laiku nesumoka, ir medžiagos vėluoja… Bet nugali užsispyrimas.“ Kartu su broliu besidarbuojantis Mantas Jučius sako, kad judviejų tikslai ir planai visiškai sutampa, o štai dėl tvirtų abiejų charakterių ir užsispyrimo tenka pasiginčyti… Už gamybą atsakingas Mantas tvirtina, kad šiame darbe netrūksta vietos kūrybiškumui, pvz., kaip patobulinti technologinius procesus. Po kelerių metų iš sostinės į gimtąsias vietas grįžęs vyras čia randa daugiau veiklos, o apie dejuojančius, kad nėra darbo, sako, kad tai nusiteikimo ir požiūrio reikalas. „Darbo yra nebūtinai kaime, iki miesto – tik 8 km, galima rasti ten…“

dsc_1780

UAB „Tamsioji medžiaga“ direktorius Ovidijus Jučius / Kristinos Sakaitės nuotraukos

dsc_1766

Vilkablauzdėje pagamintas kompozitas keliauja pas uždsakovus visame pasaulyje

dsc_1772

Seną įrangą  patys pritaikė kompozito gamybai

dsc_1781

dsc_1775

Kartu su broliu besidarbuojantis Mantas Jučius sako, kad tai kūrybiškas darbas

dsc_1791

Buvusios kolūkio dirbtuvės virto gamybinėmis patalpomis

dsc_1783 dsc_1788

dsc_1763

dsc_1768

dsc_1785

dsc_1773

3869 Iš viso matė 3 Šiandien peržiūrėjo

Comments 3 komentarai

 1. Birutė parašė:

  Nuostabu!
  Šaunuoliai!
  Pirmyn ir tik pirmyn!

 2. algis saunuoliai parašė:

  saunuoliai

 3. Anonimas parašė:

  šaunuolis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.