Home » Aplinkosauga » Utenos apylinkėse – netikėtas svečias

Utenos apylinkėse – netikėtas svečias

Utenos apylinkėse – netikėtas svečias

Vėja VILIŪNAITĖ

Šių metų liepos 26 dieną Daugalių seniūnijoje, prie Daržinių kaimo esančiame Vikšnynės miške, „Stumbro“ medžiotojų klubo įstatytos kameros užfiksavo neįprastą gyvūną. Nuotrauką pamatę medžiotojai suskubo aiškintis, koks tai žvėris, mat jo snukio fotografijoje nematyti. Pasikonsultavę su ekspertais, medžiotojai tvirtina, jog tai – meškos jauniklis. „Stumbro“ medžiotojų klubo narys G. Černiauskas pasakoja, kad meška naktį atėjo prie jų klubo įrengtos šėryklos, o po to pasišalino ir negrįžo. Vyras sako, jog šiose vietovėse, už 4 km nuo Sudeikių miestelio esančiame miške medžiotojai dažnai pastebi vilkus ir šernus, tačiau meška buvo pastebėta pirmą kartą.

Gegužės mėnesį Anykščių rajone medžiotojų kameros užfiksavo pro ten ėjusią mešką, kuri vėliau buvo pastebėta ir kituose Lietuvos miestuose.

Pasak Aplinkos apsaugos departamento Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininko Almanto Vaičiūno, nors meškos Lietuvoje negyvena, tačiau vis dažniau atklysta į mūsų kraštą. Manoma, kad plėšrūs žinduoliai gali atklysti iš kaimyninės Baltarusijos, kurioje gyvenančių lokių skaičius yra stipriai išaugęs.

Gyventojams pavojaus neturėtų kilti. Lokiai dažniausiai vaikšto neapgyvendintose teritorijose ir bijo žmonių. Tad sutikus lokį geriausia būtų nuo jo nebėgti, nes meškos pajutusios pavojų pačios pasitraukia.

img-74bfa6eed8d0f4a11f0fccb18d045022-v

7213 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Comments 3 komentarai

  1. Gražina parašė:

    Bus neramu grybauti ir uogauti miškuose,meška-tai ne stirna…

  2. Jeronimas parašė:

    Čia tikriausiai iš uzbekijos atklydo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.