Home » Gallery » Verslas » 7 patarimai sėkmingo nuosavo verslo pradėjimui

7 patarimai sėkmingo nuosavo verslo pradėjimui

7 patarimai sėkmingo nuosavo verslo pradėjimui

Ko reikia, kad pradėtumėte savo nuosavą verslą? Šiandien yra daugybė nemokamai internete pateikiamų patarimų, kurie gali palengvinti verslo vystymą, tačiau neretai yra pamirštama apie tai, kad vien svarbiausių užduočių sąrašo nepakanka. Lygiai taip pat nepakanka ir geros verslo idėjos? Todėl šiame straipsnyje rasite kruopščiai atrinktus patarimus apie tai, kas verslą paverčia sėkmingu.

Patarimai, kurie padės sėkmingai vystyti savo verslą

 1. Pažinkite save, žinokite savo motyvacijos lygį, nustatykite pinigų sumą, kuria galite rizikuoti, ir supraskite, ką galite paaukoti, kad jums pasisektų. Suprantama, kad kiekvienas norime uždirbti milijonus. Tačiau, ką jūs galite paaukoti, kad pasiektumėte savo tikslą? Kiek valandų, savaičių, mėnesių ar metų jūs esate pasiryžę dirbti be jokių išeiginių ir atostogų? Kaip toli planuojate žengti už savo komforto zonos ribų? Ar jūs turite jums brangių žmonių palaikymą? Norėdami tapti sėkmingais savo verslo planus turėtumėte gretinti su savo asmeniniais ir šeimos tikslais bei turimais ištekliais.

 2. Pasirinkite jums tinkamą verslą. Senoji formulė – suraskite trūkumą ir jį pašalinkite – vis dar veikia. Ir tai veiks visuomet. Raktas į sėkmę yra surasti tai, ko žmonėms trūksta ir ko žmonėms reikia. Tuomet jūsų verslas spręs konkrečią problemą ir daug lengviau galės tapti pelningu bei sėkmingu.

 3. Būkite tikri, kad tam, ką nuspręsite parduoti, yra paklausa. Viena iš pačių didžiausių ir dažniausiai pasitaikančių startuolių klaidų yra susijusi su verslo savininkų neteisingu požiūriu į savo produktą ar paslaugą, manant, kad daugybė žmonių norės tai įsigyti, nes jiems patiems ar artimiems žmonėms jų idėja atrodo labai originali ir išskirtinė. Norėdami sumažinti didelių praradimų riziką, niekuomet negalvokite, kad jūsų produktui yra daug vietos. Pirmiausia atlikite savo idėjos tyrimą ir analizę. Kreipkitės į tuos žmones, kurie galėtų būti potencialūs pirkėjai (ne šeima ir draugai) – išsiaiškinkite ar juos domintų jūsų prekė arba paslauga.

 4. Išanalizuokite savo pagrindinius konkurentus. Nepaisant to, kokios rūšies verslą jūs pradedate ar vystote, jūs visuomet turėsite konkurentų. Net jei rinkoje nėra nei vienos įmonės, kuri siūlytų visiškai tokį patį produktą kaip ir jūs, labai tikėtina, kad yra kitų panašaus tipo produktų, kuriais naudojasi jūsų tikslinė auditorija ir kuriais ji yra patenkinta. Norėdami sulaukti sėkmės, turite išanalizuoti savo konkurentus, sužinodami kaip įmanoma daugiau apie tai, ką jie parduoda ir kaip parduoda. Konkurentų analizė yra vienas iš svarbių verslo plėtros veiksnių.

 5. Pasirinkite tinkamą juridinį asmenį. Skirtingai komercinei veiklai gali būti pasirinkti ir skirtingi juridiniai asmenys, pvz., Uždaroji akcinė bendrovė (UAB), Individuali įmonė (IĮ), Mažoji bendrija (MB), Viešoji įstaiga (VšĮ) ir kt. Todėl prieš nuspręsdami, kokį juridinį asmenį jums vertėtų pasirinkti, pasitarkite su patyrusiais teisininkais, buhalteriais ar verslo konsultantais. Kiekvienas juridinis asmuo turi savų privalumų ir trūkumų. Tuomet, kai nuspręsite dėl komercinės veiklos vykdymui tinkamiausio juridinio asmens, jums galės pagelbėti įmonių steigimas, kurį gali atlikti profesionalus buhalteris arba teisininkas.
 6. Didelį dėmesį skirkite savo įmonės buhalterinei apskaitai. Nemenka dalis startuolių buhalterinės apskaitos svarbą nuvertina, manydami, kad svarbiausia yra susitelkti į savo verslo pagrindinį tikslą ir pardavimų didinimą. Tačiau jei buhalterinę apskaitą nuo pirmųjų dienų pastumsite į šalį, labai greitai suprasite, kad nebežinote, kokia yra tikroji jūsų įmonės finansinė padėtis. Naujo verslo atveju nebūtina samdyti buhalterį. Buhalterinę apskaitą jūs galite patikėti bendrovei, kurioje yra teikiamos buhalterinės paslaugos Klaipėdoje, Kaune ar Vilniuje. Pirmuosius žingsnius žengiančiam verslui visuomet gali būti pasiūlyti labai palankūs buhalterinės apskaitos paslaugų planai, padedantys sumažinti patiriamus kaštus.
 7. Supraskite, kas yra būtina jūsų verslui. Dauguma žmonių, kurie galvoja apie nuosavo verslo vystymą, susitelkia į tai, ką jie parduos ir kam jie parduos. Tačiau įprastai jie pamiršta pagalvoti apie tai, kaip iš tikrųjų jų verslas veiks. Pavyzdžiui, jei jūs prekiausite prekėmis, kaip jos bus pristatomos? Kokio lygio klientų aptarnavimo reikės – tik telefonu ar internetu atsakyti į klientų klausimus, ar klientus aptarnauti fizinėje erdvėje, suteikiant jiems visokeriopą pagalbą? Ar jūs turėsite priimti atsiskaitymus banko kortelėmis? Kokiu būdu užtikrinsite, kad jūsų pateikiamos sąskaitos bus apmokėtos laiku? Kas pasirūpins jūsų įmonės tinklalapiu ir prižiūrės socialinius tinklus? Jums pakaks virtualaus asistento ar vis dėlto turėsite samdyti darbuotojus? Net jei jūs pradedate labai nedidelį verslą (ar netgi priskiriate jį individualiai veiklai), visi šie minėti klausimai turėtų būti labai gerai apgalvoti ir įvertinti.
 8. buhalterija
601 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Comments (1)

 1. iprocess.lt parašė:

  Informatyvus straipsnis ir tikrai geri patarimai. Jei kažko nežinote, kyla daug klausimų ir nesusidėliojate, kaip tinkamai „sustyguoti“ visus verslo procesus, nebijokite kreiptis ir į profesionalus, gal ir brangiau, bet iškart žinosite, kad darome gerai 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.