Home » Gallery » Švietimas » Arūnas Katinas: „Kiekvienam išsilavinusiam žmogui reikia pabaigti kokį nors meninės pakraipos mokslą“

Arūnas Katinas: „Kiekvienam išsilavinusiam žmogui reikia pabaigti kokį nors meninės pakraipos mokslą“

Arūnas Katinas: „Kiekvienam išsilavinusiam žmogui reikia pabaigti kokį nors meninės pakraipos mokslą“

Augustina BARZDAITĖ

Naujiems mokslo metams duris atveria ne tik bendrojo lavinimo mokyklos, bet ir neformaliojo švietimo įstaigos. Utenos meno mokykloje naujus mokslo metus pradės keliasdešimt mokinių – per 20 prašymų sulaukta Muzikos skyriuje, 25 – Dailės skyriuje.

Mokiniai dar priimamai, pirmosiomis rugsėjo savaitėmis tikimasi sulaukti dar daugiau norinčių mokytis ir ugdyti savo meninius gebėjimus jaunųjų uteniškių.

Apie siūlomas specialybes, atnaujintą Dailės skyrių ir kitas aktualijas kalbėjomės su Utenos meno mokyklos direktoriumi Arūnu Katinu.

Folkloro instrumentai lieka nuošaly

Birželio mėnesį Muzikos skyrius pasipildė 22 pirmokais. Nors vaikų mažėjimo tendencija jaučiama ir Utenoje, direktoriaus teigimu, toks skaičius – visai įprastas. „Kiekvienais metais sulaukiame apie 20–30 pirmokų, tad visai nesijaudiname. Dažnai po vasaros atostogų atsiranda bent keli persigalvoję ar suradę naują užsiėmimą, todėl rudens pradžioje visada turime laisvų vietų, kurias užpildome be vargo. Taigi, labai norint, į mokyklą galima papulti ir rugsėjo mėnesį“, – kalbėjo direktorius.

Tradicinėmis specialybėmis išlieka fortepijonas bei chorinis dainavimas, mokykloje taip pat nemažai smuikininkų. Šiais metai mokslą pradės 7 jauni pianistai bei 8 dainininkai, kitoms specialybėms atiteko po vieną ar du pirmokus. „Labai gaila, bet mes vis pamirštame folkloro instrumentus. Šiuo metu kanklių bei birbynės klasės turi tik po vieną mokinį. Deja, manau, kad tai yra mirštančios specialybės, – nuogąstavo pedagogas. – Iš kitos pusės, džiugu, jog visuomet atsiranda mokinių, norinčių papildomai mokytis groti armonika ar akordeonu.“

Paklaustas apie tai, ar egzistuoja „mergaitiški“ ar „berniukiški“ instrumentai, direktorius sako, jog instrumentų jokiu būdu stengiasi neskirstyti pagal lytį, tačiau ne naujiena, jog saksofonus dažniau renkasi berniukai, na, o kanklių bei fleitos klasėse dominuoja mergaitės.

<…> 

Visą straipsnį skaitykite šaštadienio „ Utenos apskrities žiniose“.

dsc_0007

Utenos meno mokyklos direktorius Arūnas Katinas / Augustinos Barzdaitės nuotrauka

69164952_488459418617640_8053339283756417024_n 

Utenos meno mokykloje šiemet mokslus pradės kelios dešimtys uteniškių, norinčių mokytis muzikos ir dailės/ Pauliaus Kozlovo nuotrauka

69464214_453285802194393_3570899014633127936_n

714 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.