Home » Šeimai ir namams » Ar uteniškiams reikalingas socialinis taksi?

Ar uteniškiams reikalingas socialinis taksi?

Ar uteniškiams reikalingas socialinis taksi?

Daiva ČEPĖNIENĖ

Rugsėjo 26 dieną Utenos rajono neįgaliųjų draugijoje vyko apskritojo stalo diskusija „Socialinis taksi Utenoje. Būtinybė ar prabanga?“. Diskusijoje dalyvavo Utenos rajono savivaldybės atstovai, savivaldybės tarybos komitetų pirmininkai, socialinių tarnybų atstovai, neįgaliųjų organizacijų nariai, socialinio taksi veiklą pristatė šio projekto kūrėja Solveiga Ratkevičiūtė. Diskusijos metu buvo išsakyta įvairių nuomonių. Vieni džiaugėsi galimybe turėti socialinį taksi, teikiantį paslaugas, kokių iki šiol mieste nebuvo, kiti buvo nusiteikę priešiškai ir teigė turintys galimybių naudotis pavėžėjimo paslaugomis.

Negalią turintys uteniškiai savo judėjimą priversti apriboti?

Socialiniam taksi finansuoti lėšos gaunamos iš socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems projektų. Prie finansavimo 40-čia procentų prisideda savivaldybė, kurios teritorijoje numatoma teikti paslaugas. Apskritojo stalo diskusijos metu Utenoje išsakytos nuomonės leidžia manyti, kad negalią turintys uteniškiai, ypač žiemos metu, savo judėjimą priversti apriboti iki minimumo dėl slidžių kelio dangų, padidėjusios rizikos patirti traumas, dėl nepatogumo naudojantis viešuoju transportu, į kurį sunku įlipti, išlipti. Tuo tarpu Utenos krašto žmonių su negalia sąjungos pirmininkė Nijolė Gaivenienė išreiškė nuogąstavimą, kad savivaldybei remiant socialinio taksi projektą gali būti sumažintas ar nutrauktas finansavimas kitose neįgaliųjų paramos srityse. „Utenos neįgaliųjų draugija turi autobusiuką, kuris negalią turinčius žmones nuveža į gydymo įstaigas, ekskursijas ar pan. Todėl socialinio taksi mums nereikia“, – teigė N. Gaivenienė. Uteniškė Janė Pečiūraitė, turinti vidutinio lygio negalią, įsitikinusi, kad socialinis taksi Utenoje būtų reikalingas ir paklausus. „Aš išsikvietusi socialinį taksi galėčiau nuvažiuoti kad ir į turgų, apsipirkti. Asmeninio asistento paslauga taip pat didelis privalumas. Būtų kas man galėtų panešti pirkinius. Kartais galėčiau sau leisti nuvažiuoti į koncertą, juk socialinis taksi paimtų nuo namų durų ir parvežtų iki namų“, – sakė moteris.

<…>

Daugiau skaitykite trečiadienio „ Utenos apskrities žiniose“. 

img_0012

 Socialinio taksi automobiliai pritaikyti neįgaliesiems, judantiems ratukuose / Daivos Čepėnienės nuotraukos

img_0003

 Utenos rajono neįgaliųjų draugijoje vykusioje apskritojo stalo diskusijoje dėl socialinio taksi dalyvavo socialinių tarnybų atstovai, neįgaliųjų organizacijų nariai

img_0004

 Socialinio taksi veiklą pristatė šio projekto kūrėja, vadovė Solveiga Ratkevičiūtė

981 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.