Home » Sveikata » Daugailių apylinkėse sumedžiotas trichinelioze sergantis šernas

Daugailių apylinkėse sumedžiotas trichinelioze sergantis šernas

Daugailių apylinkėse sumedžiotas trichinelioze sergantis šernas

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Utenos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau – Utenos VMVT) informuoja, kad šių metų rugsėjo 26 d. iš Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto buvo gautas tyrimų protokolas, kuriame nurodyta, kad Daugailių medžiotojų klubo medžioklės plotuose sumedžiotai 36 mėn. amžiaus šerno patelei nustatyta trichineliozė. Tai pirmasis po 5 metų pertraukos trichineliozės atvejis Utenos rajone nustatytas tarp laukinių gyvūnų.

Užsikrėtusio šerno skerdena ir kitos atliekos, susidariusios šerno apdorojimo metu, dalyvaujant Utenos VMVT pareigūnams, buvo sunaikintos.

Trichineliozė yra ūmi žmonių ir gyvūnų liga (zoonozė), kurią sukelia Trichinella genties apvaliosios kirmėlės. Žmogus užsikrečia trichinelioze jei valgo netirtą žalią ar nepakankamai termiškai apdorotą šernų, kiaulių, laukinių kačių, pumų, lapių, šunų, vilkų, arklių ar jūros vėplių mėsą. Kasmet pasaulyje užregistruojama apie 11 milijonų žmonių, sergančių trichinelioze. Lietuvos medicininės statistikos duomenimis, kasmet trichinelioze serga kelios dešimtys žmonių. Paskutinį kartą Utenos rajone trichineliozė buvo nustatyta 2014 m. sumedžiotiems 6 šernams Vyžuonų, Užpalių, Tauragnų ir Kuktiškių seniūnijose. Užsikrėtusių šernų skerdenos buvo saugiai sunaikintos.

Utenos VMVT nurodo visada ištirti nuosavame ūkyje užaugintų kiaulių ar sumedžiotų šernų mėsą dėl trichineliozės. Negalima vartoti mėsos, kol nėra gautas tyrimo atsakymas. Tik laboratorijai patvirtinus, kad mėsoje trichinelių nerasta, ją galima naudoti žmonių maistui. Taip pat Utenos VMVT rekomenduoja nepirkti nelegaliai pardavinėjamos mėsos, ūkiuose naikinti peles, žiurkes, nes jos yra pagrindiniai trichineliozės platintojai gamtoje.

Parengė VMVT Utenos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos

vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė

Gintarė Šutinienėtrchineliozes-atvejai-utenos-rajone-2007-2014-m

302 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.