Home » Kultūra » Tautodailininkė J. Levčenkienė: apie žirgą – realistiškai

Tautodailininkė J. Levčenkienė: apie žirgą – realistiškai

Tautodailininkė J. Levčenkienė: apie žirgą – realistiškai

Spalio 10 dieną Utenos kraštotyros muziejuje atidaryta Jolitos Levčenkienės tapybos darbų paroda

„Tos akys…“, kurios pagrindinis motyvas – žirgai. Paroda po Lietuvą keliauja jau antrus metus. „Kaip matote, aš realistė – ne tik savo darbuose, bet ir gyvenime, – pristatydama darbus kalbėjo parodos autorė. – Niekada nenorėjau plaukioti padebesiais, nenorėjau klaidžioti, kaip dabar labai madinga, po pragarą – juk galėjau nupiešti žirgus su trim galvom… Tiesiog noriu stovėti šioje žemėje čia ir dabar, matyti tą grožį, kuris supa mus. Sparčiai tobulėjant technologijom, daug kas išnyko, viskas keičiasi. Aš bijau, kad mūsų proanūkiai atvažiuos į Sartus žiūrėti robotizuotų žirgų…“

Utenos kraštotyros muziejuje kūrėją sveikino kolegos, tautodailinikų klubo „Svirnas“ nariai, puodžių karalius Vytautas Valiušis, žirgininkystės tradicijų puoselėtoja užpalietė Viktorija Jovarienė, Utenos r. savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė, kūrybą apžvelgė dailininkai Gintaras Gesevičius ir Klemensas Kupriūnas.

Tautodailininkė J. Levčenkienė surengė 25 personalines parodas, aliejiniais dažais tapo natiurmortus, peizažus, figūrines kompozicines, animalistinius ir sakralinius paveikslus.

„Utenos apskrities žinių“ informacija ir nuotraukos

J. Levčenkienė parodos pristatyme apdovanota „svirniečių“ vainiku
563 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Comments 4 komentarai

 1. GENOVAITĖ parašė:

  To nei vienas nepakartotu. Buvau.mačiau ir džiaugiausi.kad ta jai vieninteliai duota dovana dalijasi su visais.

 2. Vida parašė:

  VIA JOLITOS NAUJA PARoDA EKSPONUOJAMA TIM ANTRA KARTA PO ZARASU

 3. Reda parašė:

  Nuostabi,Jolita,žaviuosi,Jumis,nepaprasto talento kūrėja,menininkė..!😊🤗Didžiuojamės Uteniškiai ir ne tik,Jūsų,kūriniais-ačiū,kad,Esate!!! ..😉🤗😍💖💖💖

 4. Elvyra parašė:

  Tos akys-lb.tiksliai parinktas parodos ivardijimas.Uzbure,pakerejo,suzavejo zirgu tema.Jus talentas. Sekmes kuryboje ir gyvenime.Aciu, kad turejau galimybe jus pazinti .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.