Home » Gallery » Aktualijos » Naujo kelio užpalėnams gali tekti laukti iki pavasario

Naujo kelio užpalėnams gali tekti laukti iki pavasario

Naujo kelio užpalėnams gali tekti laukti iki pavasario

Kristina SAKAITĖ

Užpalėnai kantrūs – ne vieną dešimtmetį laukę asfaltuoto kelio, gali būti, kad ateinantį pavasarį sulauks ne tik žibučių, bet ir asfalto.

Rajoninis kelias Utena–Pilveliai–Užpaliai pagal valstybinės reikšmės rajoninių kelių su žvyro danga asfaltavimo programą turėjo būti pradėtas remontuoti 2019 m., tačiau darbai vėluoja.

„Susitikimuose buvo žadėta, kad jau šiais metais darbai prasidės, žmonės pradėjo skambinėti, kad yra apgaudinėjami. Pasidomėjau situacija, paaiškėjo, kad vėluoja projektavimo darbai“, – situaciją komentavo Seimo narys Edmundas Pupinis.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie susisiekimo ministerijos atsakyme į politiko paklausimą rašoma, kad UAB „Viaprojektas“ turėjo parengti kelio ruožų projektus iki 2019 m. balandžio mėnesio, tačiau Kelių direkcijai pateikė birželio mėnesį. Šiuo metu vyksta viešojo pirkimo konkurso procedūros atlikti kapitalinius remontus minėtuose kelio ruožuose. Minėto konkurso pasiūlymo pateikimo kelių direkcijai terminas – šių metų spalio mėnesį.

Pasak E. Pupinio, tikėtina, kad darbai prasidės pavasarį. Panaši situacija buvusi ir su keliu Vilnius–Utena, kai užsitęsus procedūroms, vėlavo ir darbai.

„Įmonės turbūt imasi daug projektavimo darbų vienu metu ir nespėja visko padaryti laiku. Norai būna didesni, nei galimybės, bet žmonės tegul bent jau žino, kad šis projektas turi finansavimą“.

Užpalių seniūnas Eugenijus Keraminas sako kad susisiekimas nuo Rašės iki Užpalių ypač problematiškas žiemą, kai pasidengia plikledžiu, būna nebarstytas. Tuomet sunkiai savo tikslą pasiekia ne tik į darbus važiuojantys gyventojai, bet ir maršrutiniai autobusai. „Žmonės jau žino, kad kelias priklauso ne seniūnijai, o automobilių kelių direkcijai, todėl mums beveik nesiskundžia, kad kelias nebarstomas. Daugelis važiuodami į Uteną daro lanką pro Vyžuonas, kur yra asfaltas. Pats šiandien važiavau šiuo keliu, tai patikėkit…“ – kalbėjo Užpalių seniūnas.

Seimo narys E. Pupinis sako sulaukęs paklausimų ir dėl Kuktiškių–Raudoniškio bei kitų atkarpų, kurios neįtrauktos į 2018–2020 m., todėl esą svarbu, kad savivaldybė susidėliotų prioritetus.

„Dabar šalyje asfaltavimo programa virto zebro programa. Ministro R. Masiulio laikais buvo priimta, kad keliai per visas gyvenvietes turi būti išasfaltuoti. Paskui buvo pradėtos asfaltuoti trumpesnės atkarpas tarp gyvenviečių. Dabar tuos tarpus reikės išasfaltuoti“, – sakė E. Pupinis.

Dar 2018 m. Automobilių kelių direkcija pasirašė žvyrkelių asfaltavimo sutartis, pagal kurias asfaltuojamas beveik 5 km kelio ruožas Tauragnai–Šeimatis– Daunoriai, kapitališkai remontuojami trumpesni kelio ruožai keliuose Utena–Sudeikiai–Alaušai– Dusetos ir Dusetos– Užpaliai–Vyžuonos.

Kelyje Rašė–Užpaliai reikia stiprių nervų ir gerų amortizatorių / Pauliaus Kozlovo nuotraukos
„Rašės pasienis“ – ten , kur baigiasi asfaltas, ir prasideda natūrali gamta
1998 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Comments (1)

  1. Lukas parašė:

    Įdomu, kiek dar laiko darbus atidės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.