Home » Gallery » Pramogos » Uteniškių derlius – sudeikiečiai džiaugiasi krakatūzais, užpalėnai – Šventosios upės gintarais

Uteniškių derlius – sudeikiečiai džiaugiasi krakatūzais, užpalėnai – Šventosios upės gintarais

Uteniškių derlius – sudeikiečiai džiaugiasi krakatūzais, užpalėnai –  Šventosios upės gintarais

Uteniškiai džiaugiasi ne tik geru bulvių ir moliūgų derliumi. Sekmadienį prie Utenos kultūros centro vykusioje Moliūgų šventėje savo rudens derlių pristačiusios seniūnijos tvirtino, kad rajone gerai dera ir kitos „kultūros“. Sudeikiečiai pasakojo saujomis semiantys krakatūzus (gudobelės uogas), visą vasarą gausiai nokinę pomidorus, kas netingėjo, Alauše žuvies prisigaudė, todėl ir nebadauja.

Užpalėnai juokavo, kad seniūnijoje be tradicinės daržininkystės, suklestėjo ir kita „ūkininkavimo“ forma – šį pavasarį per sausrą iš Šventosios upės pradėjo gintarus rinkti, karolius gaminti. Kuktiškiečiai rudeninių gėrybių derlių papildė baravykais ir voveraitėmis iš aplinkinių miškų, o tauragniškiai pasakojo, kad apylinkėse dvi karvės ir vienas arklys beliko, žemė nederlinga – vieni akmenys, tačiau bulvės derėjo nuostabiai ir kolorado vabalų beveik nebeliko.

Turtingi buvo ir rudens mugės prekybininkų stalai – prekiauta ir Lietuvoje užaugintais graikiškais riešutais bei levandomis, ir vėžiais (15 Eur už kibirėlį). Kaip namie jautėsi latviai – atvežę įvairiais prieskoniais skanintų sūrių, jie konkuravo su vietiniais gamintojais. Gausus buvo ir duonos, lietuviškų ir kaukazietiškų prieskonių, mėsos gaminių, rūkytos žuvies, sodinukų pasirinkimas.

Moliūgų šventėje koncertavo liaudiškos muzikos kolektyvai iš Lietuvos ir Latvijos, atlikėja Vitalija Katunskytė.

<…>

Daugiau –trečiadienio „Utenos apskrities žiniose“.

Šmaikštūs užpalėnai šiemet Šventojoje prižvejojo gintarų/ Kristinos Sakaitės nuotraukos
Užpalių gintaras
Kuktiškių ir Saldutiškio seniūnijų kiemelyje – žaidimai su obuoliais
Sudeikių ir Daugailių seniūnijų kiemelyje – svečiai
Naujasis Utenos kultūros centro direktorius

2134 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Comments (1)

  1. Juna parašė:

    Esu ne pirmos kartos sudeikėnas. Niekas mūsų krašte nesakydavo kitaip kaip sudeikėnas, užpalėnas garsą l tardami kietai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.