Home » Kultūra » Teatrų festivalis sujungė tris Aukštaitijos miestus

Teatrų festivalis sujungė tris Aukštaitijos miestus

Teatrų festivalis sujungė tris Aukštaitijos miestus

Vaiva LEIŠIENĖ

2017 metais startavo tarptautinis teatrų festivalis „Theater cluster“. 2018 m. renginys augo ir stiprėjo, o šįmet spalio 16 dieną Utenoje sutiktas jau trečią kartą.

Režisierius Šarūnas Kunickas, sveikindamas teatro mėgėjus, sakė, kad trečiasis festivalis „Theater cluster“ po teatro skėčiais sujungia tris Aukštaitijos miestus – Kupiškį, Pasvalį ir Uteną: „Gimęs kaip graži idėja šiandien jis tapo didžiausiu festivaliu Lietuvoje. Smagu, kad šiais metais festivalis persikelia po Utenos kamerinio teatro stogu. Mums tai didelė garbė ir atsakomybė. Džiaugiamės, galėdami jums pasiūlyti net devynis įvairaus žanro spektaklius.“

Utenos rajono savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Jūratė Misiūnienė dėkojo režisieriui Š. Kunickui už nuspalvintą ir papuoštą Utenos kultūrinį gyvenimą ir palinkėjo augimo, klestėjimo ir įtraukti dar daugiau Aukštaitijos miestų.

Festivalį atidarė svečiai iš Baltarusijos. Žiūrovai išvydo šokio spektaklį – fizinio žmogaus gyvenimo atspindį. Tai pasakojimas apie visų gyvų sutvėrimų meilės troškimą, pasirinkimo galimybę, visuomenės įtaką, progresyvumą ir degradaciją.

Utenos kamerinis teatras šiais metais festivalyje pristato spektaklį „Amerika pirtyje“ (režisierius Š. Kunickas), skirtą pirmojo viešo vaidinimo Juozo Vilkutaičio-Keturakio komedijos 120-osioms metinėms paminėti.

Tarptautinį festivalį „Theater cluster“ remia Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos kultūros ministerija, Utenos rajono savivaldybė.

Per penkias festivalio dienas žiūrovai išvys daugiau kaip trisdešimt spektaklių iš įvairių pasaulio šalių – Anglijos, Baltarusijos, Islandijos, Katalonijos, JAV, Sakartvelo, Rusijos, Rumunijos, Olandijos, Lenkijos, Latvijos, Lietuvos. Tačiau tai neturėtų trikdyti žiūrovų, nes menas neturi kalbos, jis yra universalus.

Festivalis tęsis iki spalio 20 dienos.

Svečių iš Baltarusijos šokio spektaklis / Vaivos Leišienės nuotraukos
Scena iš Utenos kamerinio teatro spektaklio „Amerika pirtyje“ . Rež. Š. Kunickas
Utenos rajono savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Jūratė Misiūnienė sveikina režisierių Š. Kunicką

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro artistės, choreografės Vaidos Šniurevičiūtės studijos auklėtinės
Festivalio atidaryme

437 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.