Home » Nusikaltimai » Buvusi Zarasų žemėtvarkininkė nuteista už kyšininkavimą

Buvusi Zarasų žemėtvarkininkė nuteista už kyšininkavimą

Buvusi Zarasų žemėtvarkininkė nuteista už kyšininkavimą

Panevėžio apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėjo buvusios Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Zarasų skyriaus vyresniosios specialistės G. P. ir Zarasų rajono ūkininko P. M. skundus dėl šių metų gegužės 9 d. paskelbto Utenos apylinkės teismo Zarasų rūmų nuosprendžio ir skundus atmetė.

Buvusi Zarasų žemėtvarkininkė pripažinta kalta dėl kyšininkavimo, jai paskirta didesnė nei 17,5 tūkst. eurų bauda. Teismas nusprendė iš G. P. konfiskuoti 3776 eurus, kuriuos ji gavo kaip kyšius. Zarasų rajono ūkininkas P. M. teismo pripažintas kaltu dėl papirkimo, jam paskirta 3766 eurų bauda.

Ūkininkas H. Č., kuris pripažino kaltę ir gailėjosi dėl neteisėtų savo poelgių, buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės už papirkimą pagal laidavimą. Jam teismas skyrė baudžiamojo poveikio priemonę – sumokėti 750 eurų įmoką į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Ikiteisminį tyrimą šioje baudžiamojoje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai. Jie nustatė, kad NŽT Zarasų skyriaus vyresnioji specialistė G. P., būdama valstybės tarnautojui prilygintu asmeniu ir vykdydama įgaliojimus, tvarkė ir dokumentus dėl valstybinės žemės laikino naudojimo bei nuomos. Ūkininkams buvo reikalinga žemė, deja, valstybinę žemę Zarasų krašte išsinuomoti nebuvo paprasta – reikėjo „atsilyginti“ žemėtvarkininkei. Kai kurie ūkininkai davė žemėtvarkininkei kyšius už gerų santykių palaikymą, kiti sulaukė nedviprasmiškų užuominų, kad „neduoda žemių už dyka“, kad reikia „sumokėti 30 procentų nuo gaunamos išmokos iš Nacionalinės mokėjimo agentūros“.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo išaiškinta, kad NŽT Zarasų skyriaus vyresnioji specialistė G. P., vykdydama savo pareigas ir tvarkydama dokumentus dėl valstybinės žemės laikino naudojimo bei nuomos, reikalavo kyšių ir priėmė kyšius – 3776 eurus – iš 5 ūkininkų. Zarasų žemėtvarkininkę jau ikiteisminio tyrimo metu Nacionalinė žemės tarnyba atleido iš užimamų pareigų.

Specialiųjų tyrimų tarnyba

606 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.