Home » Gallery » Aktualijos » Įsibėgėjo Aušros gatvės rekonstrukcija

Įsibėgėjo Aušros gatvės rekonstrukcija

Įsibėgėjo Aušros gatvės rekonstrukcija

Vienos pagrindinių miesto arterijų – Aušros gatvės – rekonstrukcija iki šiol kelia nemažai aistrų. Neabejingi rekonstrukcijos eigai ir pėstieji, ir vairuotojai, ir Utenos žiniasklaidos atstovai. Dar prieš rekonstrukciją bendrovėms „Utenos komunalininkas“ ir UAB „Utenos vandenys“ gatvėje keičiant senus inžinerinius ir rekonstruojant lietaus nuotekų tinklus gyventojų nepasitenkinimas liejosi dėl daugelio dalykų: dėl per ilgos darbų trukmės, per daug „sujauktos“ gatvės dangos, dėl gatve laikinai nekursuojančių autobusų ir t. t. Bet visi šie nepatogumai buvo laikini, o gatvės rekonstrukcija, prasidėjusi birželio mėnesį, parodė, kad nerimauti nebuvo ir nėra dėl ko: rekonstrukcijos darbai vyksta numatytais terminais, gatvė keičiasi akyse.

Primename, kad Aušros gatvės ilgis – 1,700 km. Ji prasideda ties Tauragnų ir Gedimino gatvių sankirta, kerta J. Basanavičiaus, A. Baranausko, Aukštakalnio gatves ir užsibaigia prie Vaižganto ir Palijoniškio gatvių sankryžos. Iš Aušros gatvės nusitęsia Maironio ir Žalioji gatvės.

Kad nebūtų sutrikdytas eismas mieste, gatvė yra rekonstruojama etapais. Iš viso yra numatyti šeši rekonstrukcijos etapai. Pirmieji du – nuo Tauragnų ir Gedimino gatvių sankirtos iki Aušros ir J. Basanavičiaus sankryžos, nuo pastarosios iki Žaliosios gatvės – jau baigiami. Pirmojoje atkarpoje liko tik gatvės ženklinimo darbai. Šiuo metu joje pakeista važiuojamosios dalies danga, įrengtas naujas apšvietimas, nutiesti nauji šaligatviai, atsirado daugiau automobilių stovėjimo aikštelių. Aušros gatvės sankirtose su J. Basanavičiaus, A. Baranausko ir Aukštakalnio gatvėmis jau pradėti montuoti nauji šviesoforai. Antrojoje atkarpoje (nuo Aušros ir J. Basanavičiaus sankryžos iki Žaliosios gatvės) šiuo metu yra baigiami tiesti šaligatviai, ruošiamasi atkarpą asfaltuoti antrą kartą ir ženklinti. Kaip tik šioje atkarpoje vykdomi darbai vėl sukėlė aistrų. Ir visai be reikalo, nes rekonstruojantis gatvę rangovas UAB „Aukštaitijos traktas“ tiesiog atlieka savo darbą: tiesia, asfaltuoja, lygina ir t. t. Rekonstrukcijos metu vienoje vietoje buvo koreguojama vandens surinkimo šulinėlio padėtis, kad nebūtų nelygumų, o eismas gatve būtų saugus. Kadangi rekonstrukcijos darbai šioje gatvės atkarpoje dar nebaigti, kaip minėta, bus dedamas dar vienas asfalto sluoksnis, savaime suprantama, kad kaip tik dabar galimi visi taisymai, o ne po to, kai gatve jau lėks automobiliai. Galima neabejoti, kad visa gatvės atkarpa po antrojo asfaltavimo bus lygi, jokių kalnelių ar įdubimų nebus. Kaip sakė rangovo atstovai, minėtos atkarpos ženklinimas bus baigtas ir atkarpa atidaryta iki lapkričio 1-osios. Vykstantys lankyti artimųjų kapų jau galės važiuoti asfaltuota ir lygia šia Aušros gatvės atkarpa. O nauji šviesoforai bus baigti montuoti lapkričio pabaigoje.

Aušros gatvė

Kaip jau anksčiau buvo rašyta, abejose gatvės važiuojamosios dalies pusėse atsiras dviračių takai. Jie bus ženklinami tada, kai bus baigta visos gatvės rekonstrukcija. Nerimauti dėl atsirasiančių dviračių takų tikrai nereikia: gatvė dėl to nesusiaurės. Po rekonstrukcijos Aušros gatvė taps viena modeniausių, saugiausių, patogiausių ir gražiausių gatvių mieste.

Utenos rajono savivaldybės administracija

1658 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Comments 4 komentarai

 1. Aloizas parašė:

  Siaubas.Transporto daugėja,o gatves siaurina. Nori daugiau avarijų.Kiek nepatogumų po rekonstrukcijos.Absurdas

 2. Anonimas parašė:

  Tikrai netaps saugiausia. Avarijų bus daug. Nes gatves susiaurejo. Sakykit ka norit. Vairuojam kiekviena diena ir matom. O žiemą kas bus, nieks gatviu neskuba valyti. Dar labiau susiaures. Pirma darom, o po to žiūrim ar gerai. Na švaistom pinigus į kairę ir dešinę.

 3. Irmantas parašė:

  Tai gatvės sunaikinimo projektas. Viskas susiaurinta, avarijų tikrai padaugės, o greitoji ar policija negalės pravažiuoti greičiau, nes automobiliams nebus kaip jų praleisti. Dviračių takams ten vietos išvis nepalikta, jei dar juos nupieš, tai daužysis visi veidrodėliais.

 4. Jeronimas parašė:

  Na prisižiūrėjau,darbų organizavimo jokio,chaotiškas darbas.Dėl saugumo laikas parodys,o tada tam kas projektavo ir kas patvirtino,(rausim)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.