Home » Nusikaltimai » Nuteista tarnyba piktnaudžiavusi buvusi Visagino merė

Nuteista tarnyba piktnaudžiavusi buvusi Visagino merė

Nuteista tarnyba piktnaudžiavusi buvusi Visagino merė

Ketvirtadienį Panevėžio apygardos teismas paskelbė nuosprendį buvusiai Visagino savivaldybės merei D.Štraupaitei, buvusiam vienos bendrovės technikos direktoriui G. V. bei dar vienos bendrovės tuomečiam direktoriui I. K. byloje dėl kyšininkavimo, piktnaudžiavimo, dokumentų klastojimo, teismo sprendimo nevykdymo.

Teismas išteisino I. K., konstatavęs, kad byloje nebuvo surinkta pakankamai neabejotinų jo kaltės įrodymų.

 Buvusią Visagino merę teismas pripažino kalta dėl kyšininkavimo, piktnaudžiavimo tarnyba bei dokumentų klastojimo ir skyrė jai bausmę – laisvės atėmimą trejiems metams bei 15 060 eurų baudą. Įvertinęs tai, kad D. Š. anksčiau nebuvo teista, neturėjo administracinių nuobaudų, dirbo, teismas atidėjo laisvės atėmimo bausmės vykdymą trejiems metams. Per šį laikotarpį nuteistoji įpareigota neišvykti iš savo gyvenamosios vietos be bausmės vykdymą prižiūrinčios institucijos sutikimo.

 Buvusiai merei taip pat atimta teisė trejus metus būti paskirtai į valstybės ar savivaldybės bei jų įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų skiriamas pareigas.

 Be to, teismas nusprendė konfiskuoti iš D. Š. turto už 121 90,10 Eur, nes tokią pinigų sumą ji gavo kaip kyšius ar materialinę naudą.

Kaltinimas D. Š. dėl dar vienos jai inkriminuotos veikos – teismo įpareigojimo nevykdymo buvo panaikintas, suėjus senaties terminui.

G. V. pripažintas kaltu dėl prekybos poveikiu, jam skirta 3765 Eur bauda.

Teismas nustatė, kad buvusi Visagino merė paėmė kyšius iš kelių verslininkų už tai, kad jų vadovaujamos įmonės būtų kviečiamos dalyvauti savivaldybės rengiamuose viešuosiuose pirkimuose, taip pat už gerų santykių palaikymą.

Be to, teismas išsiaiškino, kad D. Š. nurodymu kai kurie savivaldybės darbuotojai darbo valandomis atliko įvairius darbus tuometės merės ir jai artimų asmenų namuose. Įrodyta ir tai, kad D. Š. savo pačios ir artimųjų asmeniniais tikslais naudojosi savivaldybei priklausančiu transportu. Darant šiuos nusikaltimus buvo klastojami Visagino savivaldybės oficialūs dokumentai – darbo apskaitos žiniaraščiai, kelionės lapai.

„Skirdamas bausmes kaltinamiesiems, teismas atsižvelgė į tai, kad baudžiamasis procesas truko ilgiau nei penkerius metus, iš jų trejus metus byla buvo nagrinėjama teisme. Tačiau įvertinta ir tai, kad pati D. Š. vilkino bylą – nedavė parodymų ikiteisminio tyrimo metu, apklausos nebuvo baigiamos dėl jos pačios ar jos motinos sveikatos problemų, D. Š. atsisakydavo priimti šaukimus, neatvykdavo į apklausas. Iš 48 teismo posėdžių net 16 posėdžių neįvyko arba iš dalies neįvyko dėl D. Š. ligos, sveikatos būklės ar kitokių su ja susijusių priežasčių. Pertraukos buvo daromos ir dėl kitų kaltinamųjų ar jų gynėjų ligų,“ – sakė bylą išnagrinėjęs teisėjas Valdas Meidus.

Panevėžio apygardos teismo informacija 

445 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.