Home » Gallery » Švietimas » Utenos kolegija atsiliepė į kultūrininkų prašymą – planuoja naują specialybę

Utenos kolegija atsiliepė į kultūrininkų prašymą – planuoja naują specialybę

Utenos kolegija atsiliepė į kultūrininkų prašymą – planuoja naują specialybę

Kristina SAKAITĖ

Retėjančias darbuotojų gretas skaičiuojantys Utenos kultūrininkai nerimauja, kad po kelerių metų nebebus kam pakeisti į pensiją išėjusių kultūros specialistų, ir kreipėsi pagalbos į švietimo įstaigą. Gali būti, kad jau nuo kitų metų rugsėjo Utenos kolegijoje atsiras nauja specialybė – kultūros vadyba ir scenos menai.

Trečiadienį Utenos kolegijos direktorius Raimundas Čepukas ir Utenos kultūros centro direktorius Erikas Druskinas pasirašė šių įstaigų bendradarbiavimo sutartį.

Pasak Utenos kultūros centro vadovo, susiformavo tam tikros amžiaus duobės, todėl po kelerių metų darbuotojų trūkumą įstaiga pajus dar aštriau. Šiuo metu Utenos kultūros centre dirba 8 pensinio amžiaus specialistai, 10 darbuotojų tokio amžiaus sulauks po 1–2 metų, o dar po kelerių metų užtarnauto poilsio gali išeiti 16 specialistų. Anot direktoriaus, su panašia problema susiduria ir kitos regiono kultūros įstaigos.

E. Druskinas neatmeta, kad darbuotojų kaitai įtakos gali turėti ir nuo 2021 m. kultūros darbuotojams privalomas aukštasis išsilavinimas.

Pasak Utenos kolegijos direktoriaus R. Čepuko, parengti studijų programą planuojama iki sausio mėnesio, ir jeigu būtų akredituota, startuotų jau nuo rugsėjo. Pirmiausiai būtų rengiami Utenos regionui reikalingi kultūros specialistai.

<…>

Daugiau skaitykite „Utenos apskrities žiniose“.

Utenos kolegijos direktorius Raimundas Čepukas ir Utenos kultūras centro direktorius Erikas Druskinas pasirašė bendradarbiavimo sutartį / Kristinos Sakaitės nuotraukos
2324 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.