Home » Gallery » Aktualijos » Kad ligoninė neištuštėtų, gydytojus planuojama motyvuoti penkiaženklėmis išmokomis

Kad ligoninė neištuštėtų, gydytojus planuojama motyvuoti penkiaženklėmis išmokomis

Kad ligoninė neištuštėtų, gydytojus planuojama motyvuoti penkiaženklėmis išmokomis

Gydytojams ieškant geresnių darbo sąlygų ir atlygio už Lietuvos ribų, vis daugiau šalies ligoninių susiduria su specialistų trūkumu.

Utenos ligoninei šiuo metu trūksta 14 specialistų. Iš viso ligoninėje dirba 134 gydytojai, 34 iš jų – pensinio amžiaus. Utenos pirminės sveikatos priežiūros centre tendencijos dėl darbuotojų senėjimo panašios – iš 47 gydytojų 25 yra pensinio amžiaus. Poliklinika įdarbintų 3 šeimos gydytojus, 1 gydytoją psichiatrą, 1 gydytoją chirurgą bei 2 gydytojus odontologus.

Spalio 31 d. vykusiame Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdyje pateikta informacija apie rengiamą tvarkos aprašą dėl trūkstamų specialybių gydytojų motyvavimo dirbti Utenos rajono savivaldybės asmens sveikatos priežiūros įstaigose. Tvarko aprašo projekte numatyta, kad vienam gydytojui kasmetinė finansinė paskata sieks 40 800 Eur per 5 metus, ši suma būtų išmokama dalimis kas mėnesį.

Planuojama, kad nuo 2020 m. galėtų būti skirta išmoka trims nuo 2019 m. sausio 1 d. VšĮ Utenos ligoninėje įdarbintiems gydytojams (iš viso 46,8 tūkst. Eur).

Projekte tarp skatinimo priemonių rezidentams ir gydytojams taip pat numatyta parama įsigyjant būstą – sudarius paskolą su kredito įstaiga, bus kompensuojama 100 proc. palūkanų gyvenamajam namui ar butui nusipirkti ar pasistatyti. Palūkanos bus kompensuojamos pirmus 5 metus , o jei sutartį sudarys atvykusių gydytojų šeima – 10 metų.

Apraše nurodoma, kad skatinimo priemone galės pasinaudoti ne vyresni, kaip 50 metų gydytojai, įsipareigojantys tam tikrą laiką dirbti būtent šioje gydymo įstaigoje.

Tvarkos aprašo projekas bus tikslinamas ir svarstomas kituose Tarybos posėdžiuose.

Utenos apskrities žinių“ informacija, redakcijos archyvo nuotrauka

2923 Iš viso matė 3 Šiandien peržiūrėjo

Comments 5 komentarai

 1. Jeronimas parašė:

  tai jeigu paskata,o kur atsakomybė.Nes jie už savo klaidas neatsako,o jų žiauriai daug.

  • Jeronimas parašė:

   klaidas daro mokiniai, spręsdami uždavinius. Komplikacijos NEVADINAMOS klaidomis.

 2. Anonimas parašė:

  O ką siūlot sesutem?

 3. As parašė:

  PakūkanosD

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.