Home » Gallery » Aktualijos » Utenos rajono ūkininkai jungiasi į šalies žemės ūkio „laidojimo“ akciją

Utenos rajono ūkininkai jungiasi į šalies žemės ūkio „laidojimo“ akciją

Utenos rajono ūkininkai jungiasi į šalies žemės ūkio „laidojimo“ akciją

Daiva ČEPĖNIENĖ

Lietuvos ūkininkai „laidoja“ žemės ūkį. Savo dirbamus laukus papuošė žaliais kryžiais taip bandydami apeliuoti į politikų sąžinę, atkreipti visuomenės dėmesį. Ūkininkai teigia, kad valdžios priimami politiniai sprendimai: didinti ūkininkams gyventojų pajamų mokestį , „Sodros“ mokesčius, nuo 56 eurų iki 60 už 1 toną padidinti dyzelinio kuro akcizą, sužlugdys šalies smulkesnius ūkius, numarins mūsų tautos šaknis – lietuvišką kaimą. Utenos rajono ūkininkai taip pat aktyviai įsijungė į protesto akciją, rajono laukuose pristatė keliasdešimt kryžių, o lapkričio 26 dieną mieste žada pasirodyti ir su sunkiąja technika.

Bus naudingiau mokėti pašalpas sunaikintų ūkių savininkams​?

Kaip „Utenos apskrities žinioms“ sakė Utenos rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Egidijus Gudonis, šiuo protestu ūkininkai bando atkreipti dėmesį ir tikisi, kad valdžia vis tik susipras ir nekels mokesčių ūkininkams. „Tai vienintelis dalykas, ko tikimės. Kainos kyla, tačiau ūkininkų parduodamos produkcijos kainos stovi vietoje. Norint didinti mokesčius, reikėtų kelti superkamos produkcijos kainas“, – kalbėjo E. Gudonis. Anot rajono ūkininkų sąjungos pirmininko, valdžios užmojai nepalankūs visų ūkio šakų atstovams. Akcizo dyzeliniam kurui didinimas paliestų kiekvieną ūkininką, tačiau labiausiai nukentėtų smulkesnieji.

Kuktiškių seniūnijoje (Utenos r.) ūkininkaujantis Kęstutis Gylys sako, kad įvedus eurą ūkininkai liko apvogti tris su puse karto. „Pieno, mėsos supirkimo kainos dabar nesiekia net 2007 metų lygio. O kiek per tuos metus viskas pabrango? 2007 metais už pieno litrą gaudavome 0,84 lito centų, dabar gauname 0,18 euro centų. Kaip galima išgyventi?

K. Gylio ūkyje laikomos 36 karvės, virš 50 raguočių. Anksčiau ūkininkas laikydavo ir apie 70-80 mėsinių jaučių, tačiau šios veiklos atsisakė. „Pardavimui auginti jaučius neapsimoka. Prie lito pardavus 400 kilogramų svorio jautį, už gyvo svorio kilogramą galėdavome gauti 5–5 su puse lito. Dabar pridavus tokio pat svorio jautį gauname tik 0,60–0,70 euro centų už kilogramą. Na už didesnį, 700 kilogramų svorio jautį, dar gali gauti 1,20-1,30 Eur už kilogramą. Dabar parduotas jautis savo auginimo, priežiūros išlaidų nebepadengia“, – apie sunkėjančią situaciją šalies žemės ūkyje kalbėjo Utenos rajono ūkininkas.


<…>
Visą straipsnį skaitykite šeštadienio „Utenos apskrities žiniose“.

Ūkininkai jungiasi protestui

Utenos rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Egidijus Gudonis/ Daivos Čepėnienės nuotrauka
Jaunųjų ūkininkų Kanapeckų protesto ženklas

1397 Iš viso matė 3 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.