Home » Šeimai ir namams » Užpalių „liūtai“ dalijosi su negalios pakirstais uteniškiais

Užpalių „liūtai“ dalijosi su negalios pakirstais uteniškiais

Užpalių „liūtai“ dalijosi su negalios pakirstais uteniškiais

Kristina SAKAITĖ

Lapkričio 20 d. vykusiame Užpalių LIONS klubo labdaros vakare surinkta lėšų dar keturiems sveikatos problemų turintiems uteniškiams. Parama regėjimo, klausos negalią turintiems vaikams, sergantiems cerebriniu paralyžiumi, leukemija ir kitomis sunkiomis ligomis – tęstinė įvairių profesijų Užpalių, ir ne tik šio krašto, žmones vienijančio klubo veikla.

Lapkričio mėnesį vykstanti gerumo akcija-labdaros koncertas jau dešimtą kartą uteniškius sukviečia dalintis.

Prie kolegų akcijos prisidėjo Ukmergės, Panevėžio liūtų klubai bei keletas įmonių, kurios taip pat paaukojo lėšų. Bendra paaukota suma – 2120 Eur – išdalinta keturiems negalios pakirstiems uteniškiams. „Nors dažnai pasakoma, kad lietuviai yra nedraugiški, bet kai ateina bėda, tikrai visi susiremiame pečiais ir vieni kitiems padedame. Uteniškiai savo kraštui, šio krašto vaikams tikrai yra dosnūs ir pasirengę padėti. Yra daug vaikučių, kurie turi sveikatos problemų, atrodo, visiems norisi suteikti paramą, tačiau turime atsirinkti. Klube yra gydytojas Vidmantas Tamošiūnas, prisijungė dar viena gydytoja, bendraujame ir su gydymo įstaigomis, kurios mums padeda surasti bėdos ištiktus žmones“, – kalbėjo Užpalių LIONS klubo prezidentas Aistis Kukutis.

Surinkti pinigai išdalinti regėjimo negalia, klausos negalia ir cerebriniu paralyžiumi sergančius vaikus auginančioms šeimoms bei neįgalų suaugusį sūnų slaugančiai mamai.

Alma Jakšienė, jau 14 metų besirūpinanti sūnumi Mindaugu, suluošintu avarijoje ir išlikusiu vieninteliu gyvu po avarijos, kurioje buvo partrenkti keturi dviratininkai, teigia, kad be papildomos paramos išgyventi būtų sunku. Slaugos ir sūnaus neįgalumo išmokos nepadengia visų išlaidų. „Ypač trūksta slaugos priemonių, tepaliukų, vaistų, paklotų ir kt. Maisto bet kokio nepaduosi, tai irgi kainuoja. Mūsų vaistai brangūs, mums jų nekompensuoja. LIONS klubas mus remia jau ne vienerius metus, daugiau mūsų nelabai kas nori atsiminti…“ – pasakojo moteris. Sūnų slauganti uteniškė stebisi, kad per akcijas dažniausiai atkreipiamas dėmesys tik į neįgalius vaikus, o suaugusiam parama tarsi tampa nebereikalinga.

„Mano sūnus nuo 12 metų guli patale, turi visišką negalią. Jis jau nebe vaikas, jam 26 metai. Atrodo, kad suaugusiam nebereikia pagalbos ir turi suktis kaip nori. Bet aš nesiskundžiu ir nedejuoju, kad man sunku, kad trūksta kantrybės. Mes kaip viena širdis – tai mano mylimiausias sūnus. Jeigu jis pakliūtų į valdišką įstaigą, per savaitę vaiko nebeliktų…“ – sakė A. Jakšienė.

Užpalių klebonas ir klubo LIONS narys Jonas Bučelis pastebi – nepatyręs bėdų ir kančių kito gal ir neatjaus. Turinčio karčios patirties ir požiūris kitoks. „Žmonės aukoja, bet vieni atiduoda daugiau negu reikia, o kiti – tik tiek, kas atlieka. Auka turi prasmę. Pagal Šventąjį raštą, moteris paaukojusi mažą pinigėlį, atidavė viską, ką turėjo, ir jos auka daug vertingesnė, nei turčiaus paaukotas auksinis pinigas“, – apie atjautą ir dosnumą kalbėjo J. Bučelis.

Renginio metu aukota vaikams / Jono Bučelio nuotraukos
Užpalių „Lions klubas jau daug metų užsiima labdaringa veikla

631 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.