Home » Kultūra » Beveik šimtametis, bet dar nepasenęs…

Beveik šimtametis, bet dar nepasenęs…

Beveik šimtametis, bet dar nepasenęs…

90-metį minintis Utenos kraštotyros muziejus neišvengė pakilimų ir nuopolių, persikraustymų, eksponatų naikinimo, kitokių tuometinio laikmečio sukrėtimų.

Kuomet buvo įkurtas, su keliais šimtais eksponatų išsiteko viename kambaryje – dabartinėje Rapolo Šaltenio progimnazijoje eksponatams skirtoje patalpoje ant sienų kabėjo portretai, lentynose ir ant palangių buvo sudėlioti medžio dirbiniai, archeologiniai radiniai.

Dabar muziejaus fonde – per 70 tūkst. eksponatų. Muziejaus direktorė Lilija Jovarienė sako, kad muziejaus lobis – net tik eksponatai, bet ir žmonės, puoselėjantys savo krašto istoriją.

Lapkričio 22 d. Utenos kraštotyros muziejaus salėje vykusiame sukakties paminėjime muziejininkai tarsi ragino laiką. „Po dešimtmečio – 100“ – taip vadinosi renginys, kuriame prisiminta muziejaus istorija, pristatyta šių dienų veikla, padėkota muziejaus fondų saugotojams, padalinių darbuotojams. Buvęs ilgametis muziejaus direktorius Balys Juodzevičius priminė kai kuriuos muziejaus veiklos etapus ir įvertino pokyčius, muziejininkams palinkėjimus išsakė įvairių kultūros įstaigų atstovai, Utenos rajono savivaldybės vadovai.

Utenos apskrities žinių“ informacija ir nuotraukos

Muziejaus darbuotojai prieš 20 metų / Utenos kraštotyros muziejaus archyvo nuotrauka
Utenos kraštotyros muziejaus direktorė Lilija Jovarienė ir vyr. fondų saugotoja Bronislava Juknevičienė
1973–2000 m. muziejui vadovavo Balys Juodzevičius
Muziejininkams įteiktos Utenos r. savivaldybės mero padėkos
1210 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Comments (1)

  1. Buves uteniskis parašė:

    O Dalius Ribokas dar dirba Muziejuje ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.