Home » Šeimai ir namams » Krepšininkai kamuolius iškeitė į prijuostes – kartu su vaikais margino meduolius

Krepšininkai kamuolius iškeitė į prijuostes – kartu su vaikais margino meduolius

Krepšininkai  kamuolius iškeitė į prijuostes – kartu su vaikais margino meduolius

Kristina SAKAITĖ

Spalvoto meduolio diena, skatinanti bendrystę ir savanorystę, šiemet Utenoje prie bendro stalo subūrė vaikus iš globos namų, studentus, krepšininkus.

Lapkričio 30 d. „Aušros“ prekybos centre vykusi akcija tapo tarptautine – kartu su vaikais meduolius margino Utenos kolegijoje studijuojantys studentai iš Graikijos ir Ukrainos. Trumpam atidėję kamuolius į šalį prie akcijos prisijungė ir Utenos „Juventus“ krepšininkai.

Komandos kapitonas Marius Runkauskas patikino, kad prijuostę jam tenka juostis ne pirmą kartą – anksčiau mėgo žvejoti ir turėjo žvejybinę. Krašto puolėjas Gytis Radzevičius neslėpė, kad žaisti aikštelėje lengviau nei puošti sausainius. Konditerio virtuoziškumą demonstravo ir „Juventus“ legionierius Bryant Crawford. Klubo atstovai į renginį atvyko ne tuščiomis – akcijos dalyviams ir savanoriams jie padovanojo bilietų į Utenoje vyksiančias „Juventus“ krepšinio rungtynes.

Spalvoto meduolio diena Lietuvoje vyksta jau 11 metus. Šios akcijos sumanytoja, iš Utenos kilusi Violeta Masteikienė, sakė, kad labai svarbu užsiauginti savanorių kartą – tie vaikai, kuriems padedama dabar, galbūt ateityje patys imsis organizuoti savanoriškas veiklas.

„Prie bendro stalo kviečiame „Sidabrinės linijos“ senelius, globojamus vaikus, bendruomenės narius. Meduolių marginimas atrodo labai paprastas veiksmas, bet kol dalinamės pabarstukais, glaistais, dažais suartėjame, nelieka atskirties. Mes neprašome aukoti – skirkite laiko, tai bus geriau nei auka. Manau, dovanodami bendrystę, dvasiškai labiau praturtėsite nei kažkam padovanoję 5 eurus, – kalbėjo V. Masteikienė.

Antrą dešimtmetį vykstanti iniciatyva neišblėso, šiek tiek keitėsi veiklos forma.

„Kai pradėjome šią iniciatyvą, tikslas buvo ištraukti vaikus iš globos namų, jų aplinkos pakviesti juos į mažas kepyklėles pabūti kartu. Paskui pamatėme, kad yra didelė atskirtis, skirtingos galimybės tarp miestų ir regiono vaikų globos namų, pradėjo organizuoti, kad vaikai būtų atvežti į renginius Vilniuje. Dabar ketverius metus dirbame integruodami vaikus į savanorystę “, – sakė Spalvoto meduolio dienos organizatorė.

„Juventus“ komandos kapitonui Mariui Runkauskui meduolių marginimas – nauja patirtis / Kristinos Sakaitės nuotraukos

770 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.