Home » Gallery » Švietimas » Maisto produktų asortimentui plečiantis, jų gamintojų specialybės netampa populiaresnės

Maisto produktų asortimentui plečiantis, jų gamintojų specialybės netampa populiaresnės

Maisto produktų asortimentui plečiantis, jų gamintojų specialybės netampa populiaresnės

Daiva ČEPĖNIENĖ

Per kelis dešimtmečius maisto vartojimo ir gamybos įpročiai pakito ne tik mūsų šalyje. Visuomenė vis labiau ieško būdų, kaip gyventi sveikiau. Todėl dažniau renkamasi vartoti ir sveikatai palankesnį maistą – daržoves, vaisius, žuvį ar sveikesnę mėsą. Norėdami pasikalbėti apie kintančias tendencijas maisto gamybos srityje, vyraujančias gastronomines madas, apsilankėme Utenos regioniniame profesinio mokymo centre (RPMC), kur maisto pramonės darbuotojai ruošiami jau daugiau nei 30 metų.

Viena seniausių profesijų

Utenos RPMC, anksčiau vadintas Profesine mokykla, nuo įkūrimo pradžios 1983 metais pradėjo ruošti darbuotojus pramonės gamykloms, veikiančioms Utenoje. Maisto pramonės darbuotojai – viena iš seniausių profesijų, kurią galima įgyti Utenos RPMC. Nors pastaruoju metu tampa populiaru profesiją įgyti pameistrystės forma dirbant įmonėse, tačiau, pasak Utenos RPMC direktoriaus Zenono Aleknos, tai žmonėms nesuteikia galimybių įgyti reikiamų kompetencijų.

Būsimi maisto pramonės darbuotojai gali rinktis iš trijų mokymosi krypčių – mėsos, pieno, duonos ir pyrago gaminių gamintojai. Taip pat čia galima įgyti virėjo bei konditerio specialybes. Iš viso su maisto gamyba susijusių specialybių Utenos PRMC mokosi 126 mokiniai. Anot mokymo centro vadovo, maisto pramonės darbuotojų specialybės nebėra populiarios. Pavyzdžiui, mėsininko specialybė nepatraukli, o ir darbas nelengvas. Merginos šiais laikais dažniau renkasi specialybes, kurios susijusios su grožio paslaugų industrija.

<…>

Visą straipsnį skaitykite trečiadienio „ Utenos apskrities žiniose.“

Būsimi maisto pramonės darbuotojai su mokytoja mėsos pusgaminių ruošimo pamokoje / Daivos Čepėnienės nuotraukos
Utenos RPMC direktorius Zenonas Alekna demonstruoja makaronų ir raviolių gaminimo aparatą


Būsimos konditerės
1372 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.