Home » Pro dienų prizmę » Kunigas M. Šakinis: „Demonstruojame tobulus namus, bet net nežinome, kaip jaučiasi artimi žmonės“

Kunigas M. Šakinis: „Demonstruojame tobulus namus, bet net nežinome, kaip jaučiasi artimi žmonės“

Kunigas M. Šakinis: „Demonstruojame tobulus namus, bet net nežinome, kaip jaučiasi artimi žmonės“

Daiva ČEPĖNIENĖ

Praėjusį sekmadienį prasidėjo Adventas – prieškalėdinis susikaupimo laikas, per kurį kviečiama permąstyti įvykius, pabūti su artimaisiais, atleisti, susitaikyti, skleisti gerumą.

Apie Advento prasmę, gyvenimiškas vertybes ir brangiausias dovanas pasikalbėjome su Viešintų (Anykščių r.) Šv. arkangelo Mykolo parapijos klebonu kunigu Mindaugu Šakiniu.

Tenka pasitelkti išmaniąsias technologijas

Dvasininkas įsitikinęs, kad šiuolaikiniam žmogui, nors ir nuolat skubančiam, turinčiam begalę pareigų ir rūpesčių, dvasinio palaikymo, atjautos, supratimo vis tik labai reikia. Tačiau neneigė, kad išklausyti žmogų, suteikti dvasinį palaikymą gali ne tik kunigas. Šių dienų jaunimas, anot pašnekovo, yra visai kitoks, lyginant su dar prieš 10 metų augusia karta. Dabar jaunimas gyvena technologijų pasaulyje. „Atrasti ryšį su dabartine jaunimo karta – nemenkas iššūkis. Aš po ilgesnės pertraukos vėl pradėjęs dirbti su vaikais, vis dar ieškau būdų, kaip juos prakalbinti. Ieškau to kelio, priėjimo į jų širdis, bandau susidraugauti. Dabar vaikai pakankamai laisvi, bendraujant su jais nėra barjerų. Tačiau jų gyvenimą valdo technologijos, todėl šiuolaikines priemones tenka pasitelkti ieškant ryšio su jaunimu“, – pasakojo kunigas. Anot dvasininko, norint jaunimą informuoti apie renginius, plakatų su skelbimais nebereikia kabinti. Štai į pranešimą per feisbuką, kaip juokavo kunigas, atsakymo sulaukti galima tuoj pat, net jei tai būtų ir vidurnaktis. „Tai lengviausias kelias pasiekti jaunimą. Tik norėtųsi, kad tas jaunimas būtų gyvesnis, aktyvesnis ne tik mokykloje, bet ir bendruomeniniame gyvenime“, – kalbėjo kunigas.

<…>

Visą straipsnį skaitykite šeštadienio „Utenos apskrities žiniose“.

Kun. M. Šakinis / Daivos Čepėnienės nuotraukos

1454 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.