Home » Sveikata » Ką svarbu žinoti apie anginą šiais metais?

Ką svarbu žinoti apie anginą šiais metais?

Ką svarbu žinoti apie anginą šiais metais?

Jei daugybė ligų buvo identifikuotos dar visai neseniai, tai angina yra išimtis, apie ją žmonija viską žino jau labai seniai. Ši liga turi ir kitą pavadinimą – dar yra vadinama tonzilitu (lot. tonsillae). Apibūdinama kaip ūmus arba lėtinis ryklės tonzilių uždegimas (tonzilėmis vadinami limfiniai audiniai, kurie apsaugo kvėpavimo takus nuo bakterijų patekimo). Kaip matyti, tonzilės atlieka iš tiesų labai svarbią funkciją, kadangi gyvename nesterilioje aplinko. Taigi, jos saugo mus bei reguliuoja imuninę sistemą.

Angina kyla dėl tam tikrų bakterijų arba virusų, dažniausia jos sukėlėjai yra streptokokai, stafilokokai, pneumokokai ir enterovirusai. Nors angina dažniausiai kamuoja vaikus nuo 3 metų amžiaus, nesunku pastebėti, kad suaugusieji taip pat dažnai susiduria su šiuo susirgimu.

Ligos eiga ir gydymas

Tad, kas nutinka, kad daugybė žmonių pasaulyje suserga angina? Viskas todėl kad mūsų burnoje bei ryklėje, o dar tiksliau – tonzilėse gyvena patys įvairiausi mikrorgaznimai jr, jei žmogaus imuninė sistema yra stipri, paprastai nėra jokios grėsmės. Tačiau imunitetui nusilpus ar esant tam tikroms aplinkybėms, pavyzdžiui, sušlapus kojas, išgėrus labai šalto gėrimo ar tiesiog suvalgius daug ledų, prasideda tonzilių uždegimas – iš pradžių jaučiamas silpnas gerklės perštėjimas, vėliau jis tampa kur kas intensyvesniu; pakyla kūno temperature; jaučiamas silpnumas, kartais – krečia šaltis, tampa sudėtinga valgyti bei ryti seiles. Klaidinga galvoti, kad angina galima susirgti tik rudenį ar žiemą – nieko panašaus, vasarą susidrgimai ne ką retesni, tuo labiau, kad būtent šiuo metų laiku daugelis piktnaudžiauja šaltais gaiviaisiais gėrimais bei ledais. Beje, dėmesį verta atkreipti ir į tai, kad šis susirgimas kur kas dažniau kamuoja skarlatina persirgusius žmones.

Susirgus angina, pirmiausia reikėtų nesigydyti savarankiškai – taip elgdamiesi galite sau dar labiau pakenkti. Kur kas išmintingesnis sprendimas – iš karto kreiptis į gydytoją, kuris parinks tinkamiausius gydymo sprendimus. Šiandien vis dažniau angina gydoma vaistais ir vis rečiau prireikia operacijos. Žinoma, labai svarbios ir savarankiškos pastangos: reikėtų vengti sušlapti kojas; nepiktnaudžiauti ledais bei šaltais gėrimais; vengti skersvėjo; natūraliais būdais stiprinti imuninę sistemą.

459 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.