Home » Gallery » Aktualijos » „Maltiečių sriubos“ akcija – priminimas apie vienišus ir ligotus

„Maltiečių sriubos“ akcija – priminimas apie vienišus ir ligotus

„Maltiečių sriubos“ akcija – priminimas apie vienišus ir ligotus

Kristina SAKAITĖ

Jau keletą metų ligotus bei sergančius senyvo amžiaus žmones lankantys Utenos maltiečiai tvirtina, kad seneliams svarbu ne tik dubenėlis karšto maisto, kurio jiems atveža savanoriai, bet ir dėmesys, žinojimas, kad jie nėra visiškai palikti likimo valiai.

Šeštadienį būrys savanorių vėl pakvietė į „Maltiečių sriubos“ akciją, kuri vyko šalia centrinės miesto turgavietės. Maltiečiai miestelėnus vaišino sriuba (jos šiai progai išvirta 120 litrų), buvo renkamos lėšos, kurios bus panaudotos tęstinei misijai – senelių lankymui, maisto nuvežimui.

Iš pat ryto dar su tamsa į renginį atskubėjęs Seimo narys Edmundas Pupinis įpylė pirmą dubenėlį sriubos, palaikydamas akciją, prie savanorių prisijungė Utenos r. savivaldybės meras Alvydas Katinas, o renginio dalyvių pakilia dvasia pasirūpino klebonas Kęstutis Palepšys bei Kalėdų Senelis.

Šiuo metu savanoriai lanko 35 senelius, daugiausiai – Utenos mieste, tačiau du kartus per savaitę šiltos sriubos nuvežama ir vienišiems Vyžuonų bei Užpalių seniūnijų gyventojams.

„Paaukotų lėšų nepakanka, paremia Savivaldybė. Dubenėlis sriubos kainuoja nedaug, bet maistą reikia ir išvežioti. Lankomų senelių skaičius keičiasi – su keliais, deja, turėjome atsisveikinti visam laikui, vienas kitas atsiduria šv. Klaros slaugos ligoninėje, pasitaiko, kad senelį pasiima giminaičiai.

Daug mūsų lankomų žmonių tiesiog dėl senatvės nebegali pasiruošti maisto – rankos nebeleidžia susipjaustyti bulvių ir pan., bet yra ir tokių, kuriuos lankome dėl skurdo – sriuba jiems labai reikalinga “, – sakė Utenos maltiečių vadovė Diana Tumėnienė.

Šeštadienį iki pietų vykusios akcijos metu uteniškiai paaukojo 968,63 eurus.

Utenos maltiečiai vienija 20 aktyvių savanorių, dar tiek pat prisijungia atskiriems darbams.

Norėdami paremti stokojančius, šiemet aktyviai savo pagalbą siūlė ugdymo, švietimo įstaigos, pavieniai asmenys. Mokykla-vaikų darželis „Eglutė“, vaikų darželis lopšelis „Želmenėlis“ ruošė dovanas, parūpino seneliams medaus, sūrio. Verslininkas sunkiai vaikščiojančiam, tik su kėde judančiam senyvam žmogui parūpino vaikštynę, kitam – arbatinį.

Iš viso šiemet senyviems žmonėms nuvežta 2165 litrai sriubos už 2240 Eur.

Savanoriai nuo pat ankstyvo ryto vaišino sriuba ir kvietė dalintis/ Kristinos Sakaitės nuotraukos
Editos Daujotienės nuotrauka
587 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.