Home » Gallery » Aktualijos » Eksperimentas: seniūnas nepažino mero, bet egzaminą išlaikė

Eksperimentas: seniūnas nepažino mero, bet egzaminą išlaikė

Eksperimentas: seniūnas nepažino mero, bet egzaminą išlaikė

Kristina SAKAITĖ

Su vešlia žila barzda, po keliais drabužių sluoksniais „papilnėjęs“ keliolika kilogramų, atrodantis bent 20-čia metų vyresnis ir turintis daug klausimų dėl miesto problemų – toks staiga neatpažįstamai pasikeitęs Ignalinos meras visą dieną varstė įvairių įstaigų duris ir išbandė valdininkų bei savo kolegų kantrybę.

Šių dienų eksperimentas, dabar įvardijamas kaip realybės dokumentika, šiek tiek primena tuos laikus, kai karaliai, persirengę vargetomis, eidavo į liaudį sužinoti, ką žmonės iš tiesų kalba ir galvoja. Sužinoti, kaip su paprastais miestelėnais elgiasi valdininkai, įvairių institucijų atstovai – tokia galimybe pasinaudojo keliolika Lietuvos merų. Kaip jau rašėme praėjusiame laikraščio numeryje, prasidėjusiame televizijos projekte „Nepažintas meras“ dalyvavo ir Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas.

„Man pats įdomiausias dalykas buvo, kaip savivaldybės administracijos darbuotojai reaguoja ir bendrauja su žmonėmis, šiuo atveju lankytoju, kuris, kaip čia pavadinti… Tikrai ne bomžas, tiesiog vyresnio amžiaus.

Filmavimo metu vykome į konkrečias vietas, tose vietose bendravau su žmonėmis, incidentų nebuvo, tikrai niekas nepasiuntė kažkur. Kai kurie žmonės išvis nebendravo arba bendravo atsargiai, bet nepažino niekas. Bendraudami išlaikė egzaminą – darbuotojai buvo pakankamai kantrūs, nors matėsi, kad kai kurie susierzino, gal 5 minučių pritrūko ir būtų buvę kitaip“, – po eksperimento pasakojo Justas Rasikas. Meras juokavo, kad nors grimas nesugebėjo jo pasendinti, oda nepasidavė raukšlėms, vis tik permainos buvo pernelyg akivaizdžios – jo nepažino ne tik seniūnas, bet ir savivaldybės darbuotojai, su kuriais kasdien matosi.

Savivaldybės vadovas domėjosi ūkiniais klausimais, kuriuos įvardijo miesto žmonės. Apsilankęs pas miesto seniūną domėjosi, ar šiam žinoma problema dėl apleisto miesto autobusų stoties tualeto, kurio būklė ir higienos sąlygos prastos, taip pat dėl autobusų stoties laukiamosios salės, kurioje pravažiuojantys nesijaučia labai saugūs, nes ten renkasi tam tikro socialinio sluoksnio žmonės pasišildyti.

Seniūnui išsakė ir dar vieną miestelėnų įvardytą problemą – dėl pėsčiųjų perėjos įrengimo galimybės.

„Kalbant apie problemas, nieko naujo nebuvo, mes jau mąstėme apie tuos dalykus, kad juos reikės tvarkyti. Tai gal paskatins truputį greičiau daryti. Tualetą planavome kitą vasarą tvarkyti, tik buvo sprendžiama, ar remontuoti tą, kurį turime dabar, ar ieškoti alternatyvos. Galvojame statyti priestatą su galimybe privažiuoti ir naudotis tualetu neįgaliesiems. Dabar architektai tuo užsiima. Dėl pėsčiųjų perėjos taip pat yra parašytas raštas. Bet tas priėjimas prie ežero nėra tokia intensyvi vieta… Tai svarstytinas dalykas, labiau reikalingas vasarą, kai atvažiuoja daugiau poilsiautojų. Saugaus eismo komisija savo darbą padarė. Tai regioninis kelias, ne mums priklauso. Jeigu nuo mūsų viskas priklausytų, būtų paprasčiau“, – sakė meras.

Paklaustas, ar sutiktų pakartoti eksperimentą, J. Rasikas juokavo, kad antrą kartą apgauti kolegas būtų sunkiau, nes žinios sklinda labai greitai – filmavimo dieną, išgirdę apie įvairiose įstaigose besilankantį netikėtą svečią, atsakingi darbuotojai žaibiškai pasiruošė jį pasitikti.

„Kiek žinau, įstaigose staigiai darė susirinkimus, tarėsi, jeigu ateis nepažįstami žmonės, kad darbuotojai su jais bendrautų atidžiau, maloniau ir pan. Bet kokiu atveju manau, kad šis projektas davė naudos“, – sakė Ignalinos r. savivaldybės meras.

Nugrimuoto mero neatpažino net kolegos / LRT archyvo laidos stop kadras
Ignalinos r. sav meras Justas Rasikas / Kristinos Sakaitės nuotrauka

2330 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.