Home » Gallery » Švietimas » Zarasų TAU dalyviai įsitikinę, kad būnant drauge ir arbata skanesnė

Zarasų TAU dalyviai įsitikinę, kad būnant drauge ir arbata skanesnė

Zarasų TAU dalyviai įsitikinę, kad būnant drauge ir arbata skanesnė

Daiva ČEPĖNIENĖ

Vyrauja nuomonė, kad provincijoje gyventi nuobodu, gyvenimas ten teka įprasta vaga gana lėtai, ten nėra nei kaip, nei kur save realizuoti, organizuojama mažai renginių ir pan. Bet Zarasuose veikiančio Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) aktyviausieji dalyviai su tokia nuomone nesutinka. Nors dauguma šių žmonių seniai užbaigę profesines karjeras ir išėję į užtarnautą poilsį, tačiau yra įsitikinę, kad viskas priklauso nuo paties žmogaus. „Galima sėdėti užsidarius namuose ir niurzgėti, bet mes net nespėjame visuose vykstančiuose renginiuose sudalyvauti“, – vienas kitam antrino kalbinami universiteto lankytojai.

Zarasiškiams reikėjo Trečiojo amžiaus universiteto

Lietuvoje seniausieji Trečiojo amžiaus universitetai skaičiuoja jau ketvirtį amžiaus. Tuo tarpu Zarasų TAU veikia tik penktus metus. Nadiežda Matušova Zarasų TAU vadovauja nuo jo įkūrimo pradžios.

Paskaitas veda žinomi įvairių sričių atstovai

Praėjusiais mokslo metais Zarasų TAU lankė 97 klausytojai, o šiemet jau 112. „Užsiėmimų gausos, paskaitų įvairovės mums galbūt pavydi net vietos moksleiviai. Mums dėsto lektoriai – korifėjai. Juk pasiklausyti profesoriaus paskaitos yra neįkainojama vertybė. O žmogui reikia neriboto kiekio žinių“, – sakė Vasilijus Trusovas. Zarasiškiai jau klausėsi meteorologės Audronės Galvonaitės, astronomės Romualdos Lazauskaitės, eksperimentinę psichologiją užsienyje studijuojančio zarasiškio Mariaus Golubickio, Rasos Budbergytės, Roberto Dargio, Liongino Radzevičiaus, Juliaus Sabatausko, Lino Jonausko ir daug kitų įvairių sričių atstovų. Dauguma žinomų žmonių vesti paskaitas pasikviečiame remdamiesi pažintiniais ryšiais. Nors dalis jų yra politikai, bet TAU vadovės tikinimu, paskaitose neskleidžiama politinė reklama, kalbama klausytojų pageidaujamomis temomis, atsakoma į rūpimus klausimus. „Mes esame ta auditorija, kuri jau gali ir politiko klausti to, ko nori. Mūsų iš darbo už nepatogų klausimą neišvarys, atlyginimo nesumažins – esame pensininkai“, – vienas kitą papildydami kalbėjo TAU dalyviai.

<…>

Visą straipsnį skaitykite trečiadienio „ Utenos apskrities žiniose“ .

Aktyviausieji Zarasų TAU dalyviai (iš kairės): Stasė Juknevičienė,
Alfonsas Paprockas, Vasilijus Trusovas, Irena Koverienė, Janina Latėnienė, Danutė Juodkienė, Irena Alšauskienė, Regina Vaškūnienė, Nadiežda Matušova / Daivos Čepėnienės nuotraukos
1250 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Comments (1)

  1. Danute parašė:

    Kruopstus ir neispasakytai dailus ranku darbo neriniai.Saunuoliai,kad dalinaties!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.