Home » Aplinkosauga » Pavojingos atliekos prie Utenos – ieškoma kaltų

Pavojingos atliekos prie Utenos – ieškoma kaltų

Pavojingos atliekos prie Utenos –  ieškoma kaltų

Panevėžio apygardos prokuratūra ir Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas ėmėsi iniciatyvos aiškinantis dėl valstybės pareigūnų galimai netinkamo tarnybinių pareigų atlikimo tvarkant pavojingas atliekas Utenos rajone.

Viešoje erdvėje pasirodžius informacijai apie, kaip įtariama, netinkamai Utenos rajone sandėliuojamas pavojingas chemines medžiagas, Utenos AVPK viršininkas Vytautas Vaiškūnas kreipėsi į Panevėžio apygardos prokuratūrą dėl galimų viešojo intereso pažeidimų.

Sausio 17 dieną Panevėžio apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus vyriausioji prokurorė surašė tarnybinį pranešimą, kurio pagrindu skyriuje pradėta rinkti medžiaga dėl galimo viešojo intereso pažeidimo.  Sausio 20 dieną Utenos AVPK pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl tarnybos pareigų neatlikimo ( BK 229 str.).

Nustatyta, kad 2016 m. balandžio 29 d. Vilniaus apygardos teismo nutartimi, UAB „Ūrus ir Ko“ įpareigota per vieną mėnesį visas saugomas pavojingąsias atliekas perduoti pavojingų atliekų tvarkytojams ir pateikti Lietuvos Respublikos Aplinkos apsaugos ministerijos Utenos regiono aplinkos apsaugos departamentui dokumentus, įrodančius apie atliekų sutvarkymą arba perdavimą atliekų tvarkytojams.

UAB „Ūrus ir Ko“ neįvykdžius sprendimo per nustatytą terminą, Utenos regiono aplinkos apsaugos departamentui suteikta teisė saugomas pavojingąsias atliekas perduoti pavojingų atliekų tvarkytojams.

Kadangi pavojingos atliekos iki šios dienos neperduotos atliekų tvarkytojams, Panevėžio apygardos prokuratūroje priimtas sprendimas išanalizuoti šią situaciją ir spręsti dėl viešojo intereso gynimo priemonių taikymo. Taip pat nuspręsta pradėti ikiteisminį tyrimą, siekiant išsiaiškinti ar valstybės įgaliota institucija tinkamai atliko savo pareigas.

Parengta pagal LR prokuratūros pranešimą

1280 Iš viso matė 9 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.