Home » Gallery » Aktualijos » Mitai ir tiesa apie notarus

Mitai ir tiesa apie notarus

Mitai ir tiesa apie notarus

Visuomenėje sklando nemažai gajų steoreotipų susijusių su notarų veikla. Dažnai vadovaujamasi nuostata, kad prireikus apsilankyti pas notarą tam prireiks skirti daug laiko. Galima išgirsti piktinantis notarų paslaugų kainomis arba dalinantis įsitikinimais, kad tik notariškai patvirtintas dokumentas iš tiesų galioja. Iš tiesų, dažnai tokie pareiškimai yra gerokai perdėti. Greičiausiai beveik kiekvieną iš jų pavyktų paneigti vien apsilankius pas notarą.

Reikalinga skirti daug laiko. Iš tiesų gali būti, kad norimu konkrečiu susitikti metu notaras bus užimtas, tačiau laukti nereikės. Notariniam veiksmui galima pasiruošti susisiekiant ir elektroniniu būdu, po kurio beliks tiesiog atvykti notarinei paslaugai iš anksto sutartu metu. Be to, notarai ligos, invalidumo arba kitos svarbios priežasties atveju, kai nėra galimybės žmogui į notarų biurą atvykti pačiam, gali susitarus atvykti į namus. Visgi, reikia pripažinti, kad neturint tam rimtos priežasties visą procesą nekeliant kojos iš namų atlikti sudėtinga, todėl bet kokiu atveju laiko tam skirti reikės.

Daug kainuoja. Atlygio dydžiai už notarinių veiksmų atlikimą yra griežtai kontroliuojami Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos, kuri yra pateikusi paslaugų įkainius, kuriais notarai privalo vadovautis. Todėl pasirinkus notaro paslaugas viename ar kitame biure kaina už atitinkamą paslaugą bus panaši ir svyruos tik Lietuvos Respiblokos teisingumo ministerijos nustatytose ribose. Kokios preliminariai kainos galima tikėtis už atitinkamą paslaugą, galima pasitikrinti dar prieš susisiekiant su notaru, o taip pat galima pasiteirauti pačiame notarų biure, į kurį kreipiamasi.

Tik notaro patvirtintas dokumentas galioja. Kai kuriais atvejais nėra būtina tvirtinti dokumentų notariškai ir gali būti sudaromi dviejų šalių susitarimu. Prieš sudarant sandėrį reikalinga pasidomėti, ar jam notaro patvirtinimas yra reikalingas. Pavyzdžiui, perleidžiant nekilnojamąjį turtą, sudarant vedybines sutartis, tvirtinant įgaliojimus notaro patvirtinimas yra būtinas tam, kad užtikrinti tai, jog būtų laikomasi visų įstatymų nuostatų, o žmonių valia tinkamai išreikšta. Tuo tarpu skolinant pinigų sumą, kuri nesiekia 3000 Eu, pakanka raštiško abiejų šalių susitarimo ir tvirtinti notariškai nereikia.

Notarai nieko neveikia. Ganėtinai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad notarų darbas lengvas. Visgi, greičiausiai tie patys žmonės susidurtų su sunkumu apibūdinti notaro darbą dėl plataus notaro atsakomybių spektro. Be to, reikia atkreipti dėmesį, kad nėra paprasta tapti notaru ir ne kiekvienas gali juo tapti. Didelis dėmesys yra skiriamas kandidatų reputacijai, išsilavinimui, darbo patirčiai, asmeninėms savybėms bei sveikatos būklei, o notaro veiklą gali pradėti tik tas, kuris gavo teisingumo ministro patvirtinantį leidimą. Be to, LR įstatymai apibrėžia ir notarų, galinčių teikti notarines paslaugas skaičių. Remiantis „Vilmorus“ sociologiniu tyrimu, notarais Lietuvos gyventojai pasitiki labiausiai iš visų teisinių profesijų ir institucijų, o tokia tendencija jau kartojasu daugiau nei dešimtį metų.

Lietuvos praktikuojančius notarus galite rasti čia:

674 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.