Home » Gallery » Aktualijos » Naujieji greičio matuokliai „įdarbino“ vairuotojus – keliuose vėl mirksi tolimosiomis šviesomis

Naujieji greičio matuokliai „įdarbino“ vairuotojus – keliuose vėl mirksi tolimosiomis šviesomis

Naujieji greičio matuokliai  „įdarbino“ vairuotojus –  keliuose vėl mirksi tolimosiomis šviesomis

Andrius NENĖNAS

Sausį Lietuvos kelių policija pradėjo naudoti dar pernai rudenį už daugiau nei milijoną eurų įsigytus mobilius greičio matuoklius. Nauji greičio radarai fiksuoja visų – artėjančių ir tolstančių – transporto priemonių greitį. Pažeidimus fiksuoja dvi skaitmeninės kameros, o pažeidėjo nuotrauka per kelias minutes automatiškai išsiunčiama Administracinių nusižengimų registrui. Šiuos matuoklius galima sumontuoti praktiškai bet kurioje vietoje ir jie gali veikti tiek dieną, tiek naktį. Įvairiais duomenimis per savaitę didžiuosiuose miestuose buvo užfiksuota daugiau kaip greičio 700 pažeidimų.

Vos pareigūnams pradėjus darbuotis su naujais darbo įrankiais, kilo didžiulis vairuotojų pasipiktinimas. Daugiausiai dėl to, kad apie matuoklius neperspėja specialūs ženklai, o greičio kontrolė vykdoma siekiant „pasipinigauti“. Kilus tokiam ažiotažui, vairuotojai ėmė raginti vieni kitus perspėti apie greičio matuoklius. Prisimintas iš kartos į kartą perduodamas mirksėjimas tolimosiomis automobilių šviesomis, socialiniame tinkle Facebook akimirksniu atsirado viešos grupės „Trikojis Utena–Vilnius“ ir „Kur stovi trikojis Utenoje“. Maža to, kitur Lietuvoje atsirado keletas aktyvių piliečių, kurie savadarbiais ženklais ėmė įspėti vairuotojus apie būtinybę mažinti greitį ar netgi savo automobiliu užstatinėti šią mobilią greičio matavimo įrangą.

Savaime suprantama, negalima palikti automobilio draudžiamoje vietoje, Kelių eismo taisyklių 90 punkte yra numatyta, kad „draudžiama kaip įspėjamąjį signalą naudoti tolimąsias šviesas, jeigu jos gali akinti kitus vairuotojus (net ir per užpakalinio vaizdo veidrodį)“. O kaip yra su minėtomis grupėmis socialiniuose tinkluose?

Ar gali vairuotojai taip drausminti vieni kitus? Apie tai ir apie greičio kontrolę Utenos rajone pasiteiravome Utenos apskrities Vyriausiojo policijos komisariato atstovų.

Utenos AVPK informacijoje  Komunikacijos poskyrio vyriausiosios specialistės Violetos Ginaitienes atsiųstoje informacijoje teigiama, kad tokia vairuotojų veikla nėra traktuojama kai trukdymas policijos vykdomai funkcijai.

<…>

Visą straipsnį skaitykite trečiadienio „Utenos apkrities žiniose“.

794 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Comments (1)

  1. Agnė parašė:

    Net nežinau ar šie trikojai yra gerai, ar ne..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.