Home » Gallery » Veidai » Utenos krašto garbės piliečių vardai bus suteikti kunigui ir gydytojui-odontologui

Utenos krašto garbės piliečių vardai bus suteikti kunigui ir gydytojui-odontologui

Utenos krašto garbės piliečių vardai bus suteikti kunigui ir gydytojui-odontologui

Ketvirtadienį vykusiame Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdyje vienbalsiai pritarta Utenos krašto garbės piliečių vardus suteikti kunigui Sauliui Kalvaičiui ir gydytojui odontologui Kazimierui Preikšai.

Daugailių Šv. Antano Paduviečio parapijos klebonui S. Kalvaičiui apdovanojimą siūlyta suteikti už aktyvią visuomeninę veiklą, socialinės atskirties žmonių globą, atidumą, jautrumą ir rūpinimąsi Utenos krašto žmonėmis.

Kun. Saulius Kalvaitis / Kristinos Sakaitės nuotraukos

S. Kalvaitis jau antrą dešimtmetį rūpinasi nepritekliuje gyvenančiais, turinčiais priklausomybių žmonėmis, netekusiais pastogės, seneliais, yra įkūręs krizių centrą „Angelų pieva“, vadovauja labdaros valgyklai, kurioje kasdien pamaitinama apie 100 žmonių. Pernai dvasininkas minėjo 25 metų kunigystės sukaktį, 17 iš jų atidavė Utenos krašto žmonėms.

Kunigui suteikti garbės piliečio statusą rekomendavo Daugailių mokyklos bičiulių draugija, Daugailių seniūnija ir bendruomenė, Panevėžio vyskupija ir Utenos dekanatas.

Gydytoją odontologą Kazimierą Preikšą siūloma pagerbti už disidentinę veiklą sovietmečiu, aktyvų kraštotyrinį darbą, Sąjūdžio idėjų puoselėjimą Utenos krašte ir filantropinę veiklą.

Gydytojas aktyviai dalyvavo Persitvarkymo sąjūdžio veikloje, rūpinosi gamtosauginiais projektais ir kultūros paminklų saugojimu. 40 metų nemokamai gydė Tauragnų krašto vaikų dantis.

Be profesinės veiklos daug laiko skyrė kraštotyrinei, etnografinei veiklai, palaikė ryšius su persekiojamais kunigais, platino patriotinius leidinius. Su bendraminčiais pastatė koplytstulpius kraštą garsinusiems veikėjams: Taukeliuose – gydytojui Jokūbui Šimkevičiui, Jasonyse – archeologui Pranciškui Vilčinskui ir kt. Rėmė liaudies instrumentų meistrus, savo pavyzdžiu ragino būti atspariems tuo metu brukamai sovietinei ideologijai.

Kazimieras Preikša

Utenos krašto garbės piliečių regalijos abiems pretendentams bus įteiktos Kovo 11-ąją, minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetį.

„Utenos apskrities žinių“ informacija

3822 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Comments 7 komentarai

 1. daiva parašė:

  Gyd. Odontologui PAGARBA

 2. Anonimas parašė:

  Džiugu už tikrai pelnytus įvertinimus, sveikatos ir gerų dienų!

 3. Aldona ir Jonas parašė:

  Sveikinam ir didžiuojamės!

 4. ala parašė:

  Sveikatos Jums, Gydytojau!

 5. Danutė parašė:

  Mielas, Kazimierai, sveikatos ir stiprybės, žengiant kiekvieną žingsnį.

 6. Regina parašė:

  Nuoširdžiai sveikiname kunigą Saulių ir gydytoją Kazimierą, linkime jiems geros sveikatos ir Dievo palaimos. Regina ir Vytautas Eidžiuliai

 7. Mykolas parašė:

  Taip,tai tikrai Žmogus iš didžiosios raidės.Visomis prasmėmis,profesine,žmogiškąja pavyzdys visiems

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.