Home » Aplinkosauga » Teismas bylą dėl neleistinai sumedžiotos stumbrės grąžino aplinkosaugininkams

Teismas bylą dėl neleistinai sumedžiotos stumbrės grąžino aplinkosaugininkams

Teismas bylą dėl neleistinai sumedžiotos stumbrės grąžino aplinkosaugininkams

Panevėžio apylinkės teisme nagrinėta administracinė bylą, kur administracinėn atsakomybėn traukiamas asmuo Jonas Slapšinskas dėl medžioklę reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų pažeidimo, kuomet turintis teisę medžioti asmuo (medžiotojas) sumedžioja neleistiną medžioti gyvūną.

Bylos duomenimis, aplinkosaugininkai nustatė, kad sausio 3 d. Panevėžio rajone, Krekenavos–Naujamiesčio profesionalios medžioklės plotų vienete, sumedžiojo saugomos rūšies gyvūną – stumbro patelę.

Teismui baigus įrodymų tyrimą, Aplinkos apsaugos departamentas pateikė raštą, kad iki teismo tyrimas galimai buvo atliktas aplaidžiai, nebuvo surinkti visi išsamūs bylos duomenys, dėl ko galimai netinkamai paskaičiuota žala gamtai, bei galimai veika netinkamai teisiškai kvalifikuota.

Šiandien teismo posėdyje papildomai buvo pateikti duomenys, kad Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Panevėžio valdyba kreipėsi į Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Miškų ir ekologijos fakultetą su prašymu nustatyti ar sausio 15 d. Panevėžio rajone sugautas klajojantis stumbro jauniklis nėra galimai neteisėtai sumedžiotos stumbro patelės palikuonis. Taip pat teismui buvo pateikti duomenys, kad Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos kreipėsi į Panevėžio apygardos prokuratūrą dėl pareigūnų galimai netinkamai atliktų pareigų, atliekant tyrimą dėl neteisėtai sumedžiotos stumbro patelės.          

„Įvertinus teismui pateiktų duomenų visumą, teismas daro išvadą, kad yra esminių įrodymų trūkumų, kurių negalima nustatyti (ištaisyti) teisme, ir kurie trukdo teismui priimti objektyvų ir teisingą sprendimą. Byloje nebuvo tirta ir vertinta ar galimai neteisėtais veiksmais nebuvo padaryta didelės žalos ypatingai saugomų rūšių laukinių gyvūnų apsaugos būklei. Taip pat nėra iki galo nustatyta žala gamtai, jos dydis. Nenustačius šių aplinkybių, negalima įvertinti atsakomybės rūšies (administracinė, baudžiamoji) atribojimo, veikos kvalifikavimo klausimo. Pati institucija surašiusi protokolą pripažino, kad tyrimas buvo atliktas nevisapusiškai ir neišsamiai“, – sakė bylą nagrinėjęs Panevėžio rūmų teisėjas Česlovas Kulikauskas.    

Teismas nusprendė administracinio nusižengimo bylą grąžinti Aplinkos apsaugos departamentui prie Aplinkos ministerijos Panevėžio valdybai administracinio nusižengimo tyrimui atlikti.

Panevėžio apylinkės teismo naujienos

817 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.