Home » Sveikata » Uteniškių ginklas nuo ligų: svarbiausia nesijaudinti ir gerai maitintis

Uteniškių ginklas nuo ligų: svarbiausia nesijaudinti ir gerai maitintis

Uteniškių ginklas nuo ligų: svarbiausia nesijaudinti ir gerai maitintis

Daiva ČEPĖNIENĖ

Šaltuoju metų laiku padidėja pavojus užsikrėsti kvėpavimo takų infekcijomis, kurias sukelia virusai, bakterijos. Dėl oro temperatūros kaitos žmonės tampa imlesni ligoms. Kaip stiprinti imunitetą, kokias profilaktikos priemones naudoti, kad apsigintume nuo žinomų sezoninių ligų, turbūt žino kiekvienas. Tačiau pastaruoju metu visuomenėje nerimą sėja naujas virusas, kuris plinta nepaisydamas nei atstumų, nei valstybių sienų. Paklausėme uteniškių, ką jie galvoja apie galimą pavojų užsikrėsti šiuo metu visus bauginančiu virusu, bei paprašėme situaciją pakomentuoti Utenos ligoninės gydytoją infektologę Svajūnę Petkevičiūtę.

Gydytoja infektologė Svajūnė Petkevičiūtė teigė, kad pastaruoju metu sulaukianti ne po vieną dešimtį klausimų per dieną apie koronavirusą ir galimą pavojų. Gydytoja tikina, kad šio viruso bijoti nereikia, reikia tiesiog savimi rūpintis. „PSO duomenimis, rizika, kad Lietuvą gali pasiekti koronavirusas, yra vidutinė. Taigi žmonėms tiesiog reikėtų būti atidesniems. Žinoti simptomus, kurie pasireiškia užsikrėtus koronavirusu. Pajutus silpnumą, dusulį, karščiavimą pagalvoti apie tai, su kuo kontaktavome, ar bendravome su kokiu nors sergančiu žmogumi, keliavusiu į užsienio šalis. Kiekvienas žmogus pirmiausia turėtų suprasti, kad kosint, čiaudint, sloguojant ir einant į viešumą, reikia dėvėti apsauginę kaukę. Žinoma, nėra garantijų, kad apsauginė kaukė 100 procentų apsaugos nuo galimų virusų, tačiau tokia apsaugos priemonė ženkliai sumažina tikimybę užkrėsti kitus. Asmuo, pajutęs minėtus simptomus, turėtų kreiptis į gydytoją, vengti masinio susibūrimo vietų, neiti į darbą ar ugdymo įstaigą“, – teigė gydytoja infektologė. Taip pat rekomenduojama plauti rankas su muilu, vengti tiesioginio kontakto, laikytis didesnio atstumo nuo galimai sergančio asmens. Norint išvengti galimo pavojaus užsikrėsti koronavirusu, pasak gydytojos, tinka tokios pat apsaugos priemonės, kaip ir siekiant apsisaugoti nuo visų kitų oro lašeliniu būdu plintančių infekcijų. „Nėra būtinybės riboti savo suplanuotų kelionių į užsienį, tačiau, žinoma, būtų sąmoninga į tuos karštus taškus, kur užsikrėsti koronavirusu yra didelė tikimybė, nevykti“, – teigė gydytoja. Pasak gydytojos, Utenos ligoninėje infekcinių ligų kontrolės komitetas dirba pagal Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas, gydymo įstaiga teikia informaciją dirbančiam personalui, savo ruožtu atitinkamai ruošiasi ir greitosios medicininės pagalbos skyrius galimiems koronaviruso atvejams. Gydytojos S. Petkevičiūtės įsitikinimu, naujų virusų atsiradimą, jų plitimą lemia nuolat besivystantis, tobulėjantis pasaulis, besikeičianti gamta. „Virusai, mikroorganizmų populiacijos taip pat tobulėja, įgyja naujų savybių ir tai yra natūralu. Sukurti naują vaistą ir paleisti į rinką prireikia dešimtmečių, tačiau epidemijoms valdyti pasitelkiamos jau turimos priemonės. Koronaviruso sukelti negalavimai gydomi simptomiškai, tam naudojami, bandomi pritaikyti tie patys jau turimi antivirusiniai vaistai. Todėl tikimasi, kad koronavirusas bus suvaldytas, sustabdytas viruso plitimas“, – pasakojo gydytoja. Gydytoja patarė rūpintis savo sveikata, nepanikuoti, o domintis koronavirusu sekti tik patikimus informacijos šaltinius: Pasaulio sveikatos organizacijos arba Sveikatos apsaugos ministerijos pateikiamą informaciją.

Uteniškė Tatjana tikino jokio nerimo nejaučianti. „Gal labiau baimintis turėtų keliaujantys žmonės, besilankantys oro uostuose. Aš tuo tarpu jaučiuosi saugiai ir gerai. Geriu vitaminus. Taip pat manau, kad reikia sportuoti, gerai valgyti, pakankamai ilsėtis ir viskas bus gerai. Gal ir tikėtina, kad tas virusas gali pasiekti ir Uteną. Bet aš manau, kad yra dirbama siekiant sustabdyti ir įveikti jį. Kuriamos vakcinos, ieškoma gydymo būdų, ir Lietuva tokiems atvejams yra pasiruošusi“, – sakė moteris ir patikino, kad siekdama išvengti kitų sezoninių ligų tiesiog vengianti lankytis žmonių susibūrimo vietose.

Pakalbintas Darius įsitikinęs, kad koronavirusas ir apie jį skelbiama informacija yra fantastiniai pramanai. „Aš netikiu tuo, nesidomiu ir visai nebijau. Nesergu ir kažkaip ypatingai nuo jokių ligų nesisaugau. Šiandien pirmą kartą kepurę užsidėjau“, – nedaugžodžiavo vyras. Tuo tarpu kitiems, kad išvengtų ligų, vyras patarė tiesiog nevartoti vaistų.

Daugiau nuomonių: trečiadienio „Utenos apskrities žiniose“.

Utenos ligoninės gydytoją infektologę Svajūnė Petkevičiūtė / Daivos Čepėnienės nuotraukos
1196 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Comments 2 komentarai

  1. .... parašė:

    Kai nebijai tai ir ligos jokios nepuola. Koronovirusas kaip ir kitu rusiu gripu virusai zmogui nera baisus, jei susirgus gulesi, gersi skyscius, na ir pakilusi temperatura sudegins virusa. Kol nejauciame jokiu komplikaciju tai vaistu nereikia, o pajutus bronchito, plauciu uzdegimo ar kitokius uzdegimus butina kreiptis pas gydytoja, teks gert antibiotikus. Svarbiausia nebijot ir nepanikuot, ir neklausyt per ziniaskliada skleidziamu gasdinimu.

  2. mavykas parašė:

    Malačius Darius.. Tiesiai į dešimtuką

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.