Home » Šeimai ir namams » Vasario 29-oji: tūkstančiai gimtadienius švenčia kas ketverius metus

Vasario 29-oji: tūkstančiai gimtadienius švenčia kas ketverius metus

Vasario 29-oji: tūkstančiai gimtadienius švenčia kas  ketverius metus

Tik kartą per ketverius metus kalendoriuje atsirandanti vasario 29-oji gali tapti nemenku iššūkiu norintiems šią dieną minėti ypatingas progas ar švęsti savo gimtadienį. Nors turbūt nėra kliūčių tai daryti kitą dieną, tačiau galimybę tikrąją dieną savo gimtadienį minėti kas ketverius metus turi tūkstančiai lietuvių.

Kaip rodo Registrų centro tvarkomo Gyventojų registro duomenys, šiuo metu visoje šalyje yra 2 023 asmenys, gimę rečiausią metų dieną. Vyriausia amžiumi yra 1924 m. gimusi moteris.

Vasario 29-osios jubiliatų gretos pasiskirsto beveik po lygiai: moterų yra šiek tiek daugiau – viso 1 059, na o vyrų – 964.

Pastarąjį kartą prieš ketverius metus šią dieną Lietuvoje gimė 40 vaikų – berniukų ir mergaičių skaičius pasiskirstė po lygiai.

Rečiausią metų dieną visame pasaulyje yra gimę nemažai garsių ir istorijai pasižymėjusių asmenybių, o Lietuvoje bene ryškiausia iš jų yra tarpukario Lietuvos užsienio reikalų ministras, diplomatas, karininkas, vertėjas Juozas Urbšys.

Įprastai metai turi 365 dienas, tačiau kas ketverius metus jie pasipildo viena diena – vasario 29-ąja. Papildoma diena pridedama tam, kad kalendorinius metus priartintų prie astronominių metų.

996 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.