Home » Sveikata » Įstaigos skelbia karantiną, tačiau renginiai neatšaukiami

Įstaigos skelbia karantiną, tačiau renginiai neatšaukiami

Įstaigos skelbia karantiną, tačiau renginiai neatšaukiami

Kristina SAKAITĖ

Ministerijai skelbiant rekomendacijas dėl tolimesnių veiksmų siekiant apsisaugoti nuo koronaviruso bei kitų lūgų , gydymo bei slaugos įstaigos nustatė tam tikrus apribojimus, kultūros įstaigos dirba įprastu ritmu.

Šešiems keliavusiems – nedarbingumo pažymėjimai

Utenos pirminiame sveikatos priežiūros centre apribojimų nėra, tiesa, įstaigoje atsirado papildomų dezinfekcijos priemonių lankytojams.

„Turime 6 pranešimus apie grįžusius iš užsienio žmones, prisirašiusius mūsų įstaigoje, kurie galėjo turėti kontaktą su užsikrėtusiais koronavirusu. Mus informuoja Nacionalinis sveikatos centras, kurio atstovai pasitinka atskridusius keleivius, teikia rekomendacijas, kad būtų namuose. Jiems nuotoliniu būdu išduodame nedarbingumo pažymėjimus 14 dienų. Žmonės yra supratingi ir žino: jeigu grįžo iš tų šalių, kur paskelbta epidemija, turi būtinai pasilikti namuose. Jeigu tik pasireiškia kažkokie požymiai, reikia skambinti greitajai medicininei pagalbai numeriu 112“, – Utenos pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pavaduotoja slaugai Danutė Kunčiūnienė.

Ne visi minėti asmenys šiuo metu gyvena Utenoje – yra apsistojusių Šiauliuose, Panevėžyje, tačiau yra prisiregistravę būtent Utenos PSPC.

Tęsiantis gripo ir peršalimo ligų sezonui, pajutusiems pirmuosius ligos simptomus, kaip ir anksčiau, patariama konsultuotis su šeimos gydytoju telefonu.

Žmonių reakcija dėl viruso paplitimo įvairi – nuo panikos ir atsargų kaupimo iki visiško abejingumo. Kaip optimaliai šiuo atveju pasirūpinti savo sveikata ir saugumu?

Pagrindinės saugos priemonės, anot pavaduotojos, asmens higiena. Taip pat reikėtų stengtis mažiau dalyvauti dideliuose susibūrimuose ir stiprinti imunitetą – būti gryname ore, sportuoti, grūdintis.

Apribotas ligonių lankymas

Norintys aplankyti sergančius artimuosius Utenos ligoninėje, kurį laiką negalės to padaryti. Atneštus daiktus lankytojai galės perduoti per įstaigos darbuotojus nustatytomis valandomis prie skyriaus durų. Paskelbus karantiną, ligonių lankymas apribotas visuose skyriuose.

Kaip pranešė Utenos ligoninė, tokių priemonių imtasi atsižvelgiant į galimą COVID-19 ir gripo grėsmę Utenos rajono ekstremalių situacijų komisijos sprendimu ir gavus Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendaciją.

Daiktus pacientams perduoti galima nuo 11 iki 13 val. Išskirtiniais atvejais artimieji gali būti įleisti tik su skyriaus vedėjo raštišku leidimu. Laikinai bus ribojamas naudojimasis pagrindiniu ligoninės įėjimu, taip pat ribojamas įėjimas per Priėmimo-skubios pagalbos skyrių iš ligoninės į Konsultacijų polikliniką. Į Priėmimo-skubios pagalbos skyrių pacientai galės patekti kaip visada – per šio skyriaus įėjimą, bet papildomai bus renkama epidemiologinė anamnezė, o įtarus užsikrėtimą COVID-19, pacientas bus nukreiptas į specialų laukiamąjį.

„Utenos ligoninė informuoja, kad dirba įprastu režimu. Funkcionuoja visi skyriai, atliekamos ir planinės, ir skubios operacijos, visu pajėgumu dirba Konsultacijų poliklinika.

Kaip minėta, šiuo metu darbas vyksta įprastai: gimdymai, planinės ir skubios operacijos, terapija, neurologija, vaikų ligų gydymas, reabilitacija, Konsultacijų poliklinikos darbas vyksta įprastu ritmu. Medikamentų ir medicinos pagalbos priemonių Utenos ligoninė turi pakankamai“, – rašoma įstaigos pranešime spaudai.

Utenos ligoninėje, kaip ir kitose gydymo bei slaugos įstaigų, apribotas ligonių lankymas / Kristinos Sakaitės nuotraukos

Daugiau švarinsis

Apribojimai lankytojams, išskyrus kai kurias išimtis, taikomi ir globos įstaigose. Karantiną paskelbę Utenos socialinės globos namai ragina artimuosius atsižvelgti į virusų plitimo riziką bei pavojų ir susilaikyti nuo gyvenančių globos namuose artimųjų lankymo.

„Atsižvelgiame į subtilesnius atvejus, trumpam įleidžiame žmones, kurie atvažiuoja aplankyti ir pamaitinti čia slaugomas mamas. Kiti maistą gali perduoti per budintįjį.

Nebeįleidžiame ir tų lankytojų, kurie iš miesto ateidavo į svečius pas mūsų įstaigos gyventojus“, – sakė Utenos socialinės globos namų direktorius Osvaldas Žiezdrys.

Įstaigoje vietoj penkių įėjimų paliktas vienas, leidžiama įeiti tik per budinčiųjų dalį, kitos durys užrakintos. Anot direktoriaus, kol globos įstaigos gyventojų judėjimas nėra ribojamas, jų reakcija į dabartinę situaciją normali. „Mūsų gyventojams sunku kažką uždrausti, tačiau jeigu situacija taptų sudėtinga, tektų imtis griežtų priemonių. Dabar jie gali išeiti į miestą“, – apie situaciją globos namuose kalbėjo O. Žiezdrys.

Anot įstaigos vadovo, kai kurie įstaigos gyventojai itin susirūpino savo higiena ir plauna rankas po keliasdešimt kartų per dieną, kiti į rekomendacijas reaguoja daug nuosaikiau.

Įstaiga papildė iš anksčiau turimas kaukių, pirštinių atsargas, užsakyta daugiau švarinimosi priemonių – skiedinių grindims, baldų paviršiams valyti.

Kovo pradžioje socialinės globos namuose tradiciškai rengiamos Kaziuko mugės taip pat nebus, tačiau ligų sezonas ir naujojo viruso baimė čia niekuo dėti. „Mugės nerengėme kaip nujausdami – tuo metu dar nebuvo šitų virusų. Nusprendėme metus praleisti, o kai susiklostė tokia situacija, paaiškėjo, kad pataikėme…“ – sakė Utenos socialinės globos namų direktorius.

Kiek užtruks karantinas, neaišku. Sveikatos specialistų manymu, permainų galima tikėtis gegužės mėnesį, sušilus orams.

Rekomendacija – ne draudimas

Kai kurios savivaldybės, atsižvelgdamos į Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas, atšaukė arba vėlesniam laikui nukėlė masinius, ypač uždarose erdvėse vykstančius, renginius. Neribotam laikui nuo kovo 2 d. renginiai atidedami Ignalinos savivaldybėje, Visagine (atšaukti Kultūros centre turėję vykti renginiai). Zarasuose, Anykščiuose, Utenoje renginiai vyks kaip numatyta.

Pasak Utenos kultūros centro direktoriaus Eriko Druskino, rekomendacijos nėra draudimas, todėl Kovo 11-osios bei kitų renginių neplanuojama atšaukti.

„Galbūt tos rizikos įvertintos Šiaulių regione, tačiau kituose rajonuose jos nėra aukščiausio lygio ir nėra nustatyta draudimų. Mes vykdome savo veiklą normaliu režimu. Galų gale, pas mus nevyksta tokie dideli susibūrimai kaip didžiuosiuose miestuose, kur renkasi tūkstantinės minios. Pavyzdžiui, Šveicarijoje nustatytas ribojimas tik didesniems nei 1000 žmonių renginiams. Manau, mes neturime bijoti kiekvieno judesio“, – kalbėjo įstaigos vadovas.

Kovo mėnesį Utenos kultūros centre, numatyta per 20 įvairių renginių: koncertų, spektaklių (vyksta profesionalių teatrų festivalis), šokių vakarai. Bilietus įsigiję uteniškiai kol kas neketina keisti savo planų – direktoriaus teigimu, kasose nebuvo norinčių grąžinti bilietus į renginius. „Žmonės į renginius atvažiuoja iš viso regiono, manau, jie gauna pakankamai informacijos visose žiniasklaidos priemonėse ir įvertina galimas rizikas.“

Įsigyti dezinfekcinio skysčio priemonių, kad renginių žiūrovai galėtų jomis pasinaudoti, Kultūros centrui nepavyko – paprasčiausiai nerado, kur nusipirkti. „Bet net pati ministerija kalba garsiai, kad panika dėl šių priemonių stokos bereikalinga, nes jas puikiai atstoja muilas ir kitos priemonės“, – sakė E. Druskinas.

1501 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Comments 2 komentarai

  1. Anonimas parašė:

    A

  2. Anonimas parašė:

    Lauki prie durų perduoti maisto ligoniui ateina med. Seselė nepatenkinta surugis kad jei reikėjo ateit paimt ir nunešti ligoniui matosi ne mielą darbą dirba ir kitiems nuotaiką gadina tokios

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.