Home » Gallery » Aktualijos » Utenos krašto garbės piliečių regalijos – už praeities ir dabarties darbus

Utenos krašto garbės piliečių regalijos – už praeities ir dabarties darbus

Utenos krašto garbės piliečių regalijos – už praeities ir dabarties darbus

Kovo 11-osios išvakarėse Utenos kultūros centre vykusiame renginyje įteikti garbingiausi metų apdovanojimai Utenos krašto puoselėtojams bei garsintojams. Utenos krašto garbės piliečių regalijos už aktyvią visuomeninę veiklą, socialinės atskirties žmonių globą įteiktos Daugailių Šv. Antano Paduviečio parapijos klebonui Sauliui Kalvaičiui, o už disidentinę veiklą sovietmečiu, aktyvų kraštotyrinį darbą, Sąjūdžio idėjų puoselėjimą – gydytojui odontologui Kazimierui Preikšai.

Krašto garbės piliečio vardo suteikimo ceremonijoje skambėjo Šiaulių valstybinio kamerinio choro „ Polifonija“ bei atlikėjos Ramintos Naujanytės Bjelle atliekamos dainos.

„Utenos apskrities žinių“ informacija

Utenos r. sav. meras A. Katinas ir Utenos krašto garbės piliečiai: Kazimieras Preikša bei kun. Saulius Kalvaitis / Kristinos Sakaitės nuotraukos
1892 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Comments 2 komentarai

  1. Jurgita parašė:

    Ypač džiaugiuosi, kad nepavėluotai įvertintas gerb. Kazimiero Preikšos indėlis. Dar būdama mokine ne vienerius metus lankiausi pas šį gydytoją. Būtent iš jo daug sužinojau apie Sąjūdį Utenoje, mūsų miesto istoriją, jo požiūris į lietuvybę praplėtė ir mano suvokimo ribas. Gydytojas pagydydavo ne tik dantis, bet ir sielą. Tas kabinetas buvo, tikiu, kad ir dabar yra, mažytis kultūros židinys. Tokie žmonės turėtų kurti Uteną savivaldybės kabinetuose. Didžiuojuosi ir esu dėkinga šiam GYDYTOJUI.

    • Algis parašė:

      Gryna Tiesa parasete apie si dydi ZMOGU….Deja,tokiu zmoniu,kaip Kazimieras yra nedaug

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.