Home » Kultūra » Anykštėnai šventė Laisvę netradiciškai

Anykštėnai šventė Laisvę netradiciškai

Anykštėnai šventė Laisvę  netradiciškai

Vytautas BAGDONAS

Kovo 11-ąją anykštėnai ir miesto svečiai buvo pakviesti į daugybę prasmingų renginių, skirtų Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui, kuriuos apjungė bendras siekis, bendras šūkis: „Anykščiai kuria Laisvę, skelbia Laisvę, švenčia Laisvę“.

Nors oras buvo žvarbokas, dažnai lynojo, tačiau žmonės gausiai rinkosi ir į Šv. Mišias Anykščių Šv. Evangelisto Mato bažnyčioje, ir į Laisvės eiseną, nusidriekusią nuo miesto prieigose A. Vienuolio gatvėje esančios apžvalgos aikštelės iki A. Baranausko aikštės, ir į valstybinių vėliavų pakėlimo ceremonialą bei kitus renginius.

Tądien visur galėjai matyti besiplaikstančius trispalvius Laisvės vėjo malūnėlius – šios gražios valstybingumo šventės simbolius. Šimtai jų papuošė miesto sodo erdves ir skulptoriaus Vlado Vildžiūno sukurto „Laisvės“ paminklo teritoriją. O tuos malūnėlius gamino Anykščių miesto ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo mokyklų auklėtiniai, rajono nevyriausybiunės organizacijos, Anykščių kultūros centro skyrių darbuotojai ir meno mėgėjų kolektyvai ir daugybė kitų entuziastų.

Vakarėjant prie „Laisvės“ paminklo vyko Anykščių rajono savivaldybės ir Anykščių kultūros centro organizuotas netradicinis, visiškai naujas renginys – Bendrystės ir Laisvės vakarienė. Organizatoriai miestelėnus, jų svečius, viso rajono gyventojus pakvietė į „vakarienę kitaip“: „Laisvę švęskime kartu, dalinkimės pasakojimais, patirtimi, gera nuotaika. Kviečiame trumpam išeiti iš namų, atsinešti savo vakarienę ir jungtis prie bendro šventinio stalo…“ Susidomėjimas Bendrystės ir Laisvės vakariene buvo didžiulis. Kai kas atsivežė net savo stalus, kiti mielai naudojosi organizatorių pasirūpintais stalais, krovė ant jų visokius gardumynus, vaišinosi patys ir kitus pavaišino, šnekučiavosi, bendravo, klausėsi sveikinimų. O jų būta daug ir įvairių. Sveikinimo žodį susirinkusiems aikštėje tarė Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius, mero patarėja kultūros klausimais Gabrielė Griauzdaitė-Patumsienė,, Anykščių Jono Biliūno gimnazijos gimnazistas Simas Šajevičius, „Naujų vėjų“ bendruomenės pirmininkė Irma Smalstienė. Dar gausybė sveikinimų liejosi scenoje įmontuotame ekrane šiuolaikinių informacinių technologijų pagalba iš Ukrainos, Suomijos, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Kinijos, Brazilijos bei kitų pasaulio šalių, kur anykštėnai dirba, studijuoja, treniruojasi sporto rungtyse, įsikūrę trumpesniam ar ilgesniam laikui. Dvi valandos Bendrystės ir Laisvės vakarienėje prabėgo greitai, juolab, kad puikią nuotaiką palaikė multiinstrumentalistas Saulius Petreikis ir vilniškė muzikinė grupė „Ūkanose“, padovanoję įspūdingą koncertą.

Laisvės“ paminklo teritorija Anykščių centre kovo 11-ąją „pražydo“ spalvingais vėjo malūnėliais / Vytauto Bagdono nuotraukos
Pabendrauti, pabūti kartu, pasilinksminti prie „Laisvės“ paminklo netradicinei Bendrystės ir Laisvės vakarienei susirinko daugybė žmonių

912 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.