Home » Gallery » Aktualijos » Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčia mini 15 metų sukaktį

Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčia mini 15 metų sukaktį

Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčia mini 15 metų sukaktį

Daiva ČEPĖNIENĖ

Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčia šiais metais mini 15 metų sukaktį, kurią buvo planuota švęsti kovo 22 dieną. Tačiau susiklosčiusi situacija mūsų šalyje dėl plintančio koronaviruso pakoregavo visos visuomenės gyvenimą. Vykdant Lietuvos vyskupų konferencijos nustatytus reikalavimus, karantino metu, Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčioje, kaip ir kitose religinėse bendruomenėse, nevyks viešos pamaldos, uždraustos Šv. Mišios. Kunigai melsis užsakytomis intencijomis be žmonių. Bažnyčios sukakties šventę tikimasi paminėti tuomet, kai pavyks suvaldyti viruso plitimą ir gyvenimas vėl grįš į savo vėžias. Taigi apie šios bažnyčios atsiradimo pradžią Utenos mieste, suburtą tikinčiųjų bendruomenę, reikšmingus nuveiktus ir tęsiamus darbus, bažnyčios misiją šiandienos kontekste pasikalbėjome su Utenos dekanato dekanu, Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčios klebonu, kartu su bažnyčios sukaktimi mininčiu ir savo 54-ąjį gimtadienį bei kunigystės 28-erių metų sukaktį, Remigijumi Kavaliausku.

Įveikus kliūtis iškilo bažnyčia

Apie 1990 metus Utenoje, kuomet ir pradėjo kurtis nauja katalikų bendruomenė, gyveno per 36 000 gyventojų. Iki to laiko mieste veikusi vienintelė, vadinama senąja, Utenos Kristaus Žengimo į dangų bažnyčia sekmadieniais vos talpindavo tikinčiuosius. Taigi, kaip sakė kunigas R. Kavaliauskas, naujai bažnyčiai Utenoje atsirasti buvo poreikis. Naująją tikinčiųjų bendruomenę 1990 metais burti pradėjo kunigas Sigitas Sudentas. Tais pačiais metais iškilo ir koplyčia, vėliau parapijos namai. 1992 metais spalio 24 dieną buvo pašventintas ir naujos bažnyčios pamatų kertinis akmuo, po 2 metų pradėta bažnyčios statyba. Tačiau dėl lėšų stygiaus numatyti darbai nutrūko. 2002 metais paskyrus rektoriumi, o po metų klebonu Henriką Kalpoką naujojoje parapijoje buvo įveiktos susiklosčiusios nepalankios aplinkybės, gautas leidimas bažnyčios statybai ir imtasi veiksmų tęsti pradėtus bažnyčios statybos darbus. 2005 metų kovo 19 dieną pašventinta naujoji Utenos bažnyčia, kuri pavadinta Dievo Apvaizdos vardu.

Tikinčiųjų mažėja

„Dabar kai apžvelgi praėjusius metus, net negalvoji, kad čia galėjo nebūti šios bažnyčios. Miesto žmonės labai gražiai pasidalijo į dvi parapijas. Miesto pusė vienoje Basanavičiaus, Užpalių gatvių pusėje priklauso vienai parapijai, kita pusė – kitai. Teoriškai parapijai priklauso apie 12 000 gyventojų. Tačiau įvardinti tikslų tikinčiųjų skaičių sunku“, – sakė parapijos klebonas. R. Kavaliauskas, Utenos Dievo apvaizdos bažnyčioje klebonaujantis pastaruosius tris metus.

<…>

Visą straipsnį skaitykite trečiadienio, kovo 25 d. „Utenos apskrities žiniose“.

Kun. R. Kavaliauskas / Daivos Čepėnienės nuotraukos
1558 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.