Home » Miesteliai » Darbai seniūnijose: „Nuotoliniu būdu šiukšlių nerinksim…“

Darbai seniūnijose: „Nuotoliniu būdu šiukšlių nerinksim…“

Darbai seniūnijose: „Nuotoliniu būdu šiukšlių nerinksim…“

Kristina SAKAITĖ

Karantinas sulėtino miesto tempą, žmonės vieni nuo kitų izoliuojasi namuose ar miškuose, tuo tarpu ištuštėjusiose gatvėse pradėjo lankytis kiškiai, prie Dauniškio ežero medžio drožybos „edukacijas“ veda bebrai, o neseniai gyventojai užfiksavo po Aukštakalnį bėgiojantį briedį.

2020-ųjų balandį kaimuose ir miesteliuose taip pat ramiau. Gyventojai pratinasi prie naujų socialinio kontaktavimo formų: žvejoja su kaukėm, šašlykus kepa tik savo kieme, švenčia kukliau, dėl problemų skundžiasi mažiau, bet darbuojasi senoviškai – nei žemę arti, nei šiukšlių rinkti nuotoliniu būdu neplanuoja.

Socialiniai kontaktai – už parduotuvės kampo

Ribojant socialinius kontaktus ir laikinai sustabdžius viešųjų darbų atidirbimą už socialines pašalpas, seniūnijose sumažėjo darbo rankų.

Utenos seniūnijos seniūnas Saulius Gaižauskas sako, kad kai kuriuos darbus teks atidėti, imsis tik būtiniausių. „Aplinkos tvarkymas, pakelių krūmų genėjimas, sausuolių šalinimas, kiti pavasario darbai užtruks ilgiau. Anksčiau prisidėdavo 12 žmonių, atidirbančių už socialines pašalpas, dabar teks verstis savo jėgomis. Kažko gal nepadarysim, gal vėlesniam laikui atidėsim, bet šiukšlių nuotoliniu būdu nerinksim“, – sakė S. Gaižauskas.

Leliūnų seniūnas Renaldas Būga antrino, kad seniūnija taip pat tvarkysis savo jėgomis. Anksčiau seniūnijos darbuotojams talkindavo maždaug 4 žmonės. Pagrindiniai darbai, anot seniūno, surinkti viską, kas išlenda iš po žiemos, nors šiemet žiema nelabai ką ir paslėpė…

Vyžuonų seniūnė Jolita Bučelienė sakė, kad pavasarį seniūnijos erdves gražins vienas darbininkas, kuris dirba pagal viešųjų darbų programą, jam padės seniūnijos darbuotojas ir valytoja. Už socialines pašalpas šiuo metu turėtų atidirbti 6 gyventojai. „Po truputį judinam darbus, bet ankstesnio tempo nepalaikom. Galėjome ir pakeles tvarkytis, dabar tenka peržiūrėti prioritetus.

Man nelabai suprantamas tas socialinių kontaktų apribojimas dirbant viešuosius darbus, jeigu tie patys žmonės susitinka už parduotuvės ir palaiko ten socialinius kontaktus. Manau, mažiau kenktų pabūti gryname ore ir padirbėti, nei būriuotis už kampo, bet tokia realybė“, – situaciją apibūdina J. Bučelienė.

Pasak seniūnės, tvarkant aplinką šiukšlės išlieka viena iš didžiausių bėdų, nors vyžuoniškiai gan aktyviai dalyvavo konkurse, kuris skatino gyventojus tvarkytis ne tik savo kieme. Einantys žvejoti, aprinkdavo šiukšles aplink ežerą, einantys į gamtą švarindavo pamiškes. Deja, šiukšlintojų vis dar daugiau nei renkančių šiukšles. „Man atrodo, kad tarpais grįžtame į 1990-uosius, kai buvo beveik norma atvežti ir palikti pamiškėse ar prie seniūnijų maišus šiukšlių. Esame radę masiškai pritemptų maišų, žmonės gal daro remontus, palieka didžiausias atliekų krūvas. Keista, nes atrodė, kad jau kurį laiką buvo apsilpęs šis įprotis“, – kalbėjo Vyžuonų seniūnė.

Blynų nebekepa

Karantinas pakoregavo ir socialines paslaugas vyresnio amžiaus žmonėms. Dabar jie su savo globėjais bendrauja telefonu ar pro langą, kurį laiką teks apsieiti ir be pagalbos buityje.

<…>

Visą straipsnį skaitykite šeštadienio „Utenos apskrities žiniose“.

Utenos seniūnija, Vaikutėnai /Kristinos Sakaitės nuotraukos
Utenos seniūnijos seniūnas S. Gaižauskas / Redakcijos archyvo nuotraukos
Vyžuonų seniūnė Jolita Bučelienė
Leliūnų seniūnas R. Būga
1099 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.