Home » Gallery » Pramogos » Karantininės vestuvės: į ceremoniją poros atvyksta kaukėtos ir be gausios palydos

Karantininės vestuvės: į ceremoniją poros atvyksta kaukėtos ir be gausios palydos

Karantininės vestuvės:  į ceremoniją poros atvyksta kaukėtos ir be gausios palydos

Kristina SAKAITĖ

Karantino apribojimai dalį šeimas sukurti pasirengusių porų privertė pakeisti planus – būsimi jaunavedžiai santuokos registraciją perkelia į vasarą ar rudenį, o kai kurie atšaukia ceremoniją visai nenurodydami datos. Tarp pastarųjų – ir užsienyje užstrigę uteniškiai.

Kaip informavo Utenos savivaldybės administracijos Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėjo pavaduotoja Gintarė Jackūnienė, nuo kovo 15 d. santuokų registraciją atšaukė arba nukėlė mažiausiai 5 poros, dar 5 poros karantino laikotarpiu buvo sutuoktos, dvejos vestuvės vyks šį šeštadienį.

Registruoti santuokos į civilinės metrikacijos skyrių jaunieji atvyksta dėvėdami kaukes, pirštines, su kuklesne palyda.

„Ceremonija niekuo nesiskiria nuo ankstesnės, tik dalyvauja mažiau žmonių, laikomės saugaus atstumo. Ceremonijos dalyviai pasodinami, tik tiek, kad nebebūna prisispaudę prie to stalo… Ribojant dalyvaujančių santuokos registravimo ceremonijoje asmenų skaičių, rekomenduojama, kad būtų ne daugiau kaip 5 dalyviai, neskaičiuojant darbuotojo. Be jaunavedžių ir dviejų liudininkų dar galėtų dalyvauti fotografas, tačiau tokio asmens nei karto nebuvo. Poros atvyksta tik su dviem liudininkais. Apskritai, per šį laikotarpį nebuvo problemų, kad ateitų daugiau žmonių. Pačioje karantino pradžioje lauke dar laukdavo keli sveikintojai, o dabar paskutines dvi savaites tų sveikintojų nesu mačiusi“, – apie nedideles ceremonijos korekcijas kalba G. Jackūnienė.

Jau daugiau nei mėnesį poros nesirinko išvažiuojamosios santuokos ceremonijos, nors tokia galimybė nėra uždrausta.

„Oficialaus apribojimo dėl išvažiuojamųjų santuokų ceremonijų nėra, bet rekomendacijose nurodoma, kad santuokos registracija ne civilinės metrikacijos įstaigos patalpose gali kelti pavojų darbuotojų sveikatai ir apie turi būti informuojami ketinantys susituokti asmenys. Jiems turėtų būti pasiūlyta atvykti į santuokų skyrių, bet tai nereiškia, kad jie tas rekomendacijas privalo aklai vykdyti. Mes nesusidūrėme su tokia situacija, nes nebuvo pageidavimų tuoktis ne Skyriuje“, – sakė Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėjo pavaduotoja.

Pasak G. Jackūnienės, sulaukiama daug prašymų sutuokti poras kituose rajonuose – kai uteniškiai (ir kitų miestų gyventojai) pasirenka ceremonijai Molėtų ar kitų aplinkinių rajonų sodybas, dvarus, kitas gražias vietas, tačiau tokiu atveju santuoką registruoti važiuoja atitinkamo rajono metrikacijos skyriaus atstovas.

Pernai Utenos rajone sudaryta per 220 civilinių ir bažnytinių santuokų įrašų, nutraukta 120 santuokų.

641 Iš viso matė 3 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.