Home » Aplinkosauga » Masines talkas keičia individualios iniciatyvos

Masines talkas keičia individualios iniciatyvos

Masines talkas keičia individualios iniciatyvos

Balandžio pabaigoje – gegužės pradžioje tradiciškai vykdavo pavasarinės talkos, kurių metu buvo švarinama gamta, aplinka. Šiais metais dėl karantino situacijos masinė švarinimo akcija DAROM nevyks, perkeliama į rudenį.

Tačiau Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba ragina pavieniui lankantis gamtoje, jungtis prie iniciatyvos „Iš gamtos – po šiukšlę“ ir išnešti nors vieną nedidelį šiukšlių maišelį bei padaryti mūsų miškus, pievas, slėnius švaresniais.

Daugelis žmonių po žiemos besilankydami gamtoje pastebi, kad miško paklotėje, prie pelkučių ar kitur mėtosi pavienės šiukšlės: plastikiniai buteliai, maišeliai, nereikalingi daiktai…

Švarinimo iniciatyva „Iš gamtos – po šiukšlę“ skatintų, einant pasivaikščioti ir pasidžiaugti pavasarine gamta, paimti kad ir nedidelį šiukšlių maišelį bei pagelbėti gamtai, ypač gyvajai gamtai. Nes tiek vabalėliai, tiek smulkūs graužikai, tiek paukščiai dažnai nukenčia nuo plastikinių šiukšlių. Plastikas gamtoje suyra per kelis šimtus metų.

Stebima, kad pastaruoju metu padidėjo ir statybinių šiukšlių, padangų gausa atokesnėse gamtinėse vietose. Dažnai prevencinės priemonės nesustabdo šiukšlintojų, tad Seimas jau rengiasi taikyti ir griežtesnes administracines baudas.

Beveik visose Europos saugomose teritorijose taikomas principas: ką atsinešei į gamtą, tą išsinešk. Tad pastaruoju metu sąmoningai pažintiniuose takuose, prie gamtos paveldo objektų nestatomos šiukšliadėžės. Dažnai net nebūna galimybių miško tankmėje ar pelkėje išvežti šiukšlių sankaupų. Tad lankytojai turėtų atsiminti, kad jeigu nusprendė piknikauti gamtoje, turėtų po to susirinkti ir išsinešti šiukšles.

Sunku įsivaizduoti, ką žmonės palieka miškuose, prie ežerų, pievose – tai ir šaldytuvai, televizoriai, kompiuteriai, sena avalynė, automobilių dalys…

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba kviečia lankytis nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose, jungtis prie iniciatyvos „Iš gamtos – po šiukšlę“.

412 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.