Home » Gallery » Aktualijos » Atvėrus sienas lietuviai patraukė pas kaimynus latvius

Atvėrus sienas lietuviai patraukė pas kaimynus latvius

Atvėrus sienas lietuviai patraukė pas kaimynus latvius

Lietuvai, Latvijai ir Estijai nuo gegužės 15 d. sušvelninus reikalavimus asmenų kelionėms, po kurių nebus taikoma privaloma izoliacija, į artimąjį užsienį patraukė tūkstančiai lietuvių. Vyriausybės atstovas, vien praėjusį savaitgalį į Latviją važiavo per 12000 Lietuvos gyventojų, pas mus atvyko daugiau nei 6000 Latvijos gyventojų.

Lenkija iki birželio 12 dienos pratęsė Europos Sąjungos vidaus sienų kontrolę su Lietuva, Vokietija, Čekija ir Slovakija. Tai reiškia, kad Lenkijos pareigūnai ir toliau tikrins į jų šalį atvykstančių asmenų dokumentus, o keliaujantiems į Lenkiją teks paisyti jos viduje galiojančių draudimų ir ribojimų. Kaip skelbia oficialios šios šalies valdžios institucijos, užsieniečių tranzitas per Lenkijos teritoriją ir toliau bus draudžiamas. Išimtis taikoma tik krovinius komerciniais reisais gabenantiems vairuotojams ir jų transporto priemonėms. Valstybės sienos apsaugos tarnyba primena, kad nuo gegužės 11 d. iš Lietuvos į Lenkiją galima vykti darbo, verslo ar studijų reikalais. Tokiems asmenims nėra taikoma 14 dienų izoliacija. Pasienio tikrinimo metu Lenkijos pasieniečiams privaloma pateikti kelionės priežastis patvirtinančius dokumentus.

Tai gali būti darbo sutartis su Lenkijos bendrove, komandiruotės įsakymas, darbuotojo pažymėjimas, leidimas dirbti Lenkijoje, įmonės dokumentai, verslo liudijimas, įrodantis, kad turite verslo ryšių Lenkijoje, sutartis su Lenkijos švietimo įstaiga dėl mokslo, studento/moksleivio pažymėjimas, kvietimas dalyvauti mokslinėje konferencijoje ir pan. Galutinį sprendimą dėl įleidimo į Lenkijos teritoriją priima Lenkijos pasieniečiai. Išvykti iš Lietuvos į Lenkiją ir grįžti atgal galima per Kalvarijos – Budzisko ir Lazdijų – Aradninkų pasienio kontrolės punktus

531 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.