Home » Gallery » Aktualijos » Ryškėja Vyžuonaičio parko kontūrai

Ryškėja Vyžuonaičio parko kontūrai

Ryškėja Vyžuonaičio parko kontūrai

Kristina SAKAITĖ

Šį pavasarį Utenoje, šalia Vyžuonaičio ežero prasidėję parko įrengimo darbai įsibėgėja – supelkėjusioje pakrantėje nutiesta dalis pėsčiųjų tako, kuris vėliau apjuos visą ežerą, sutvarkyta vaikų žaidimų aikštelė šalia paplūdimio, baigiama tvarkyti ir paplūdimio teritorija – statybininkai tvirtina, kad iki maudynių sezono pradžios čia nebeliks smėlio kalvų.

Vyžuonaičio parko įrengimo darbų, pabaiga numatyta kitų metų rugsėjo mėnesį.

Šiuo metu statybininkai du kartus lenkia grafiką, jeigu ir toliau viskas vyks sklandžiai, gali būti, kad darbus užbaigsime greičiau nei numatyta“, – sakė darbus vykdančios UAB „Alsuva“ direktorius Aloyzas Suveizdis.

Statybininkams darbus apsunkina tai, kad takus tenka kloti pelkėje. Teko koreguoti planus – išbandyti dvigubą grunto armavimą, naudojant geotinklus ir geotekstilę.

Mums tai buvo naujas ir įdomus sprendimas, toks variantas buvo naudojamas tik Plungėje, kai tiesė takus per pelkę. Te projektuotojai džiaugėsi, kad viskas sėkmingai pavyko. Nieko amžino nėra, bet, manau, takas turėtų tarnauti ilgai.

Projektas darytas dviem etapais – 2013 ir 2018 metais, todėl kai kurias detales teko koreguoti. Per tą laiką pasikeitė krantinės – ežeras pakeliavo gilyn, takus teko „kelti“ į sausesnę vietą iš pelkės, pakeitėm ir pačią tako konstrukciją, kaip minėjau, darome ją tvirtesnę, dviem sluoksniais, nors buvo numatytas vienas sluoksnis“, – sakė statybų bendrovės vadovas.

<…>

Visą straipsnį skaitykite „Utenos apskrities žiniose“.

Tiesiamas takas šalia Vyžuonaičio ežero / Kristinos Sakaitės nuotraukos
Kertami krūmai, seni medžiai. Gyventojai labiausiai gaili prie paplūdimio nukirstų beržų ir eglių šlaito pusėje. Pagal projektą, juos pakeisti turėtų juodalksniai, ąžuolai, klevai, liepos, numatyta pasodinti ir kalninių serbentų, lazdynų bei kitos augmenijos
2692 Iš viso matė 3 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.